Wilk, który nigdy nie śpi

Miał wiele przezwisk. Zawistni nazywali go faworytem i megalomanem – samochwałą, niepoważnym marzycielem i zarozumiałym durniem, awanturnikiem i szczurołapem. Zwolennicy wielbili go z całym oddaniem jako wzór charakteru, bohatera, artystę, autora bestsellerów i jednego z najwybitniejszych wychowawców młodzieży w XX stuleciu. Profesorowie uniwersyteccy uznawali jego system pedagogiczny za genialny. Kim był lord Robert Baden-Powell? Tego starali się dowiedzieć członkowie 3 JDH „Wyż” na ostatnich zbiórkach.

Podsumowanie zadania

Piątkową zbiórkę, która odbyła się 10 lutego, rozpoczęto od podsumowania zadania międzyzbiórkowego. Na wcześniejszych spotkaniach harcerki i harcerze zapoznawali się z postacią założyciela ruchu skautowego. Zebrane wiadomości mieli wykorzystać do przygotowania plakatu o Bi-Pi, który każdy z zastępów miał zaprezentować na piątkowej zbiórce. Przed kolejną częścią zbiórki, druhna Agata z 19 JDSH „Grom”, która gościła na zbiórce, przeprowadziła dla członków Wyżu zabawę „Kelner”. Z takimi nazwami dań jeszcze żaden restaurator się nie spotkał 🙂

Rozłożony na części pierwsze

W kolejnej części zbiórki kadra przygotowała dla swoich podopiecznym wielkie domino, za sprawą którego harcerze mieli dopasować konkretną część Krzyża Harcerskiego z jej opisem. Po omówieniu zrealizowanego zadania członkowie drużyny wzięli udział w turnieju wiedzy na temat harcerstwa i skautingu. Nie obyło się bez przerywników w formie piosenki „Szara Lilijka” oraz gry w zbijaka, która zdobywa wielką popularność zarówno u harcerzy jak i w zuchach.

Wilk, który nigdy nie śpi