Wesołek 2019: Kosmiczne Podróże Małe i Duże

Podsumowaniem całego cyklu sprawnościowego Artysta dla członków gromady zuchowej ze szczepu był udział w Festiwalu Kultury Zuchowej Wesołek, który odbył się 23 marca w Chorzowskim Centrum Kultury. Spośród jedenastu gromad biorących udział w kategorii Odlotowe Melodie Szczwane Szopy otrzymały wyróżnienie za wykonanie piosenki Zuch Sobieradek.


Kosmiczny Wesołek

Na tegoroczny festiwal zorganizowany przez Referat Zuchowy Chorągwi Śląskiej ZHP zgłosiło się ponad 300 uczestników, co miało swoje plusy i minusy. Największym kłopotem okazało się początkowe miejsce przeznaczone dla mniejszej grupy, gdzie miał odbyć się przegląd w trzech zaproponowanych kategoriach: Odlotowe melodie (piosenka), Taniec z gwiazdami (taniec) i Wyprawa w kosmos (majsterka). Na kilka dni przed festiwalem organizatorzy zaprosili uczestników do nowego miejsce – Chorzowskiego Centrum Kultury. Podziękowania od Szopów kierujemy do Druhny Gosi z Kolorowych Chmurek oraz Komendy Hufca Jaworzno za zorganizowanie autokaru dla czterech jaworznickich gromad uczestniczących w przeglądzie.

Zanim zuchy wbiegły na scenę, aby zaprezentować się przed zgromadzoną publicznością, każdy z uczestników otrzymał tekst festiwalowej piosenki oraz indywidualny numer. Najmłodsi członkowie szczepu zaprezentowali się jako trzeci w kolejności wykonując zuchową piosenkę Zuch Sobieradek z własnym akompaniamentem. Pozostało zatem już tylko podziwianie reszty występów w oczekiwaniu na wyniki. W tej samej kategorii wzięły udział również zuchy z 7 JGZ Włóczykije, natomiast 15 JGZ Leśne Duszki i 4 JGZ Kolorowe Chmurki spotkały się w kategorii Wyprawa w kosmos.


Eksperymenty z suchym lodem

Korzystając ze słonecznej pogody uczestnicy przed ogłoszeniem wyników udali się na przerwę do pobliskiego skweru, gdzie mogli poczęstować się zapewnionym przez organizatorów prowiantem. Zaraz po przerwie na scenie zaprezentował się Uniwersytet Rozwoju z Chorzowa, którego instruktorzy demonstrowali kilka ciekawych doświadczeń z wykorzystaniem suchego lodu. Największe wrażenie u uczestników wywoływały kłęby pary rozprzestrzeniającej się po całej scenie na skutek zalania lodu wrzątkiem .

Po doświadczeniach rozpoczęła się ceremonia rozdania nagród. Spośród 21 biorących udział w festiwalu gromad z Chorągwi Śląskiej Szczwane Szopy otrzymały wyróżnienie (kat. Odlotowe Melodie), 15 JGZ Leśne Duszki i 4 JGZ Kolorowe Chmurki zajęły egzekwo 2 miejsce (kat. Wyprawa w kosmos) natomiast 7 JGZ Włóczykije 1 miejsce (kat. Odlotowe Melodie). Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i dziękujemy członkom gromady za reprezentowanie Szczepu na szczeblu chorągwianym.

Zdjęcia z występu zostały wykonane przez Organizatorów.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *