Walka z Doktorem Smutkiem

W minioną sobotę, od godziny 10:00 do 12:00, odbył się Zuchowy Bal Karnawałowy, w którym wzięli udział członkowie jaworznickich gromad. Tym razem, dzięki uprzejmości Dyrekcji i pracowników, zuchy bawiły się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Jaworznie. Impreza została zorganizowana przez 3 JGZ „Śmieszki”, przy współpracy z Namiestnictwem Zuchowym Hufca ZHP Jaworzno.

Walka z Doktorem Smutkiem

Świat Superbohaterów

Motywem przewodnim tegorocznego balu była walka superbohaterów z Doktorem Smutkiem, który polował na swoich przeciwników aby wykorzystać ich do swoich niecnych planów. W związku z tym każda gromada miała za zadanie przygotować dowolną formę, która rozweseli i przegoni Doktora. Wśród gromad dominowały piosenki, tańce i pląsy. Najmłodsi członkowie naszego szczepu, którzy wzięli udział w balu, przygotowali i wykonali piosenkę „Taki duży, taki mały”.

Karnawałowa zabawa

Poza prezentacją wybranej formy zuchy mogły korzystać z przygotowanego przez organizatorów słodkiego poczęstunku i tanecznej zabawy. Dodatkowo kadra gromady wspólnie z uczestnikami balu wykonała jeden z tańców animacyjnych „chocolate”. Wśród niesamowitych strojów superbohaterów można było spotkać Policjantkę Hops, Barbie Super-księżniczkę, Batmana, Lorda Vadera, Syrenkę Arielkę czy Elsę z Krainy Lodu. Organizatorzy balu nagrodzili najciekawsze i najładniejsze stroje spośród wszystkich uczestników, wśród których znaleźli się również członkowie szopów: Walerij, Maja i Uliana.

Walka z Doktorem Smutkiem

Walka z Doktorem Smutkiem