Szopy uczłowieczają Tytusa

Szopy uczłowieczają Tytusa

15 marca odbyła się pierwsza zbiórka nowego cyklu sprawnościowego „Tytus”, podczas której członkowie gromady zapoznali się z nowym bohaterem popularnego komiksu autorstwa Papcia Chmiela.

Zbiórkę rozpoczęła się gawędą Druha Drużynowego o stworzeniu Tusza de ZOO przez Papcia Chmiela, który to domalował kilka kresek do rozlanego na ziemi tuszu. W ten sposób powstała małpa, która zachowywała się nie mniej nie więcej jak małpa. Na pomoc Papciowi przybyli Romek i A’Tomek, którzy nadali Tuszowi de ZOO imię Tytus i postanowili go ubrać. Tytus po raz pierwszy poczuł się jak człowiek. Dalsze etapy uczłowieczania Tytusa Romek i A’Tomek pozostawili młodym zuchom wierząc w ich pomysłowość i odpowiedzialność.

Pierwszym zadaniem, przed jakim zostali postawieni członkowie gromady, było odpowiedzenie na pytanie: „Czy harcerz potrafi uczłowieczyć Tytusa?”. Aby odpowiedzieć na pytanie Zuchy miały za zadanie narysować w szóstkach wizerunek idealnego harcerza z niezbędnymi atrybutami, jednym z nich były czerwone trampki…

Kiedy udało się odpowiedzieć na pytanie, zuchy wzięły Tytusa na zakupy do sklepu z odzieżą za pomocą chusty animacyjnej. Kolejnym etapem uczłowieczania małpiszona była wizyta w zuchowym teatrze, gdzie Szopy zademonstrowały scenki pokazujące jak Tytus powinien się zachować w różnych sytuacjach (pomoc osobom starszym, pomoc przy porządkach domowych, nauka robienia zakupów i jedzenia przy stole).

Zbiórkę zakończyła wizyta w małpim gaju (odmiana rekina) i zbieranie przez Tytusa bananów (odmiana berka), a także Zuchowy Krąg Rady, w którym Szopy zdecydowały, że wraz z Tytusem, Romkiem i A’Tomkiem wybiorą się w poszukiwaniu przygód.

Szopy uczłowieczają Tytusa