Szopy rozpoczęły nowy cykl sprawnościowy

Podczas pierwszej lutowej zbiórki najmłodsi członkowie szczepu poznawali różne style muzyczne w ramach realizacji nowego cyklu sprawnościowego Muzykolog. Była to pierwsza z kilku zbiórek, w trakcie których Szopy przeniosą się w świat muzyki, jak i przygotują do dwóch występów na scenie.


Struny głosowe jako instrument

Zbiórkę zorganizowaną 4 lutego rozpoczęło obrzędowe przywitanie. Już na wstępie Druh Drużynowy zapytał swoich podopiecznych od jak dawna ich zdaniem istnieje muzyka, a także jak można ją podzielić. Chwilę później Szopy starały się za pomocą wyłącznie słuchu oszacować, czy prezentowane utwory są wokalne, instrumentalne, czy wokalno-instrumentalne. Najwięcej problemu sprawił zespół Pentatonix z mixem utworów grupy Daft Punk.

Kolejny podział, jaki został przedstawiony młodym Chwatom miał związek z różnymi stylami muzyki. W sali zawieszono kilka kartek, a zadaniem zuchów było ustawić się w strefie danego stylu muzycznego. Na pierwszy ogień poszła Zima z Czterech Pór Roku Vivaldiego, potem Back in Black od AC/DC i Lucill wykonywana przez B.B. Kinga. Nie mogło zabraknąć również mocniejszego brzmienia od Pantery i Behemotha. Większość utworów nie stanowiła jednak problemu dla Szopów.


Dwa festiwale

Realizacja sprawności idealnie wpasowała się w nadchodzące wydarzenia, którymi są: jaworznicka gala Dnia Myśli Braterskiej oraz wojewódzki Festiwal Kultury Zuchowej Wesołek. Z myślą o prezentacji utworu zuchowego podczas DMB Szopy rozpoczęły ćwiczenie piosenki Zuchowy Świat. Sama gala odbędzie się już 21 lutego w Domu Kultury w Szczakowej. Zanim jednak Szopy zaczęły śpiewać, należało je zgrać ze sobą, w czym pomogły zabawy: dyrygent, gwizdek i balon z chustą animacyjną.

Drugi występ, do którego przygotowują się starsze Szopy, to coroczny Festiwal Kultury Zuchowej Wesołek organizowany przez Referat Zuchowy Chorągwi Śląskiej ZHP. Rok temu reprezentacji gromady udało się zająć trzecie miejsce w kategorii piosenki i tym razem gromada nastawiła się na poprawę tego wyniku. Jak im pójdzie, dowiemy się już 29 lutego, czyli w Imieniny Zucha.