Szczwane Szopy poznają Jaworzno

Ostatnie dwie zbiórki kwietnia członkowie gromady spędzili na pogłębianiu wiedzy na temat zarówno samego Jaworzna jak i poszczególnych jego aspektów. Pierwsza zbiórka rozpoczęła się od przypomnienia znanej większości dzieci legendy o powstaniu miasta, którego początki sięgają XII i XII wieku. Na czym dokładnie skupiły się Szczwane Szopy rozpoczynając nowy cykl sprawnościowy do autorskiej sprawności „Młody Drwal”? Zobaczmy.

Jawor se zno lo tyk, co srybra sukają

Według legendy właśnie to zdanie wypowiedziane przez drwali do Kazimierza Wielkiego dało początek obecnie znanemu herbowi miasta. Po omówieniu legendy szopy podzielone na szóstki otrzymały po trzy obrazki przedstawiające charakterystyczne miejsca i instytucje znajdujące się w mieście. Ich zadaniem było opowiedzieć co dokładnie przedstawiają grafiki oraz gdzie w przybliżeniu znajdują się owe miejsca. Po dokładnym określeniu położenia obrazek można było przykleić na mapę Jaworzna.

Wśród wybranych grafik znalazły się takie miejsca jak m.in. GEOsfera, Park Gródek, Budynek Sokoła, Stadnina czy Zalew Sosina. Przy niewielkiej pomocy kadry gromady zuchom udało się wszystko umiejscowić na mapie miasta.

Szopy poznają Jaworzno

Po krótkiej przerwie, w trakcie której szóstki miały za zadanie odgadnąć figurę, którą pod chustą animacyjną ułożyli z siebie członkowie gromady, rozpoczęła się kolejna część zbiórki. Tym razem szopy wzięły udział w grze planszowej, która tak jak w przypadku mapy miasta i grafik instytucji pochodziła z materiałów edukacyjnych „Jaworzno – kocham moje miasto” przygotowanych przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie w porozumieniu z Urzędem Miasta Jaworzna.

Odpowiadając poprawnie na pytania o mieście, a także wykonując różne zadania szóstki zbliżały się powoli do mety. Tym razem podium zdobyła męska szóstka pod przewodnictwem szóstkowego Zucha Gospodarnego Mateusza T.

Serdecznie dziękujemy Miejskiemu Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie za przekazane materiały edukacyjne, których elementy zostały wykorzystane podczas zbiórki gromady.

Szopy poznają Jaworzno
Szopy poznają Jaworzno