Przezroczyste płótno

Ostatnie już spotkanie w świecie sztuki zuchy z 13 GJGZ Szczwane Szopy spędziły na uzewnętrznieniu swoich wewnętrznych malarzy, lecz w przeciwieństwie do klasyków takich jak Picasso czy Monet, członkowie gromady zamienili płótno na przezroczystą folię. Tematyka dzieł oscylowała wokół nazwy sprawności.


Sztuka nowoczesna

Przed rozpoczęciem zbiórki kadra gromady zabrała się za przygotowania nietypowego płótna dla swoich podopiecznych. Kłopot stanowił stelaż, do którego można było przymocować folię. Z pomocą przyszedł zakupiony jakiś czas temu namiot handlowy, którego nogi zamieniono w krosno i naciągnięto na nie przezroczystą folię. Tak przygotowane sztalugi czekały tylko na pierwsze pociągnięcia pędzlem.

Po podzieleniu członków gromady na dwie ekipy, każdy Szop otrzymał pędzel i tekturową paletę. Zuchy musiały się najpierw zastanowić nad tematem pracy, ponieważ każdy mógł wybrać na start cztery kolory farby. Dopiero w trakcie pracy Szopy podchodziły do wyznaczonych stanowisk po kolejne kolory. Tak po kilku minutach powstały wybitne dzieła zaprezentowane przez samych artystów. Nie zabrakło również komiksu.

Kolejna część zbiórki została poświęcona na dalsze przygotowania do udziału w Festiwalu Kultury Zuchowej Wesołek, a także solowym występie jednego z członków gromady. Zuch gospodarny Mateusz przygotował dla swoich kolegów i koleżanek piosenkę Hej Przyjaciele, którą wykonał na gitarze klasycznej. W imieniu kadry gromady dziękujemy za występ i życzymy dalszego rozwijania swojej pasji.

Zbiórka zakończyła się apelem szóstek, nauką meldowania, a co najważniejsze rozdaniem sprawności Artysty młodym adeptom sztuki nowoczesnej.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *