Pan Samochodzik i Szczwane Szopy

Październikowe zbiórki członkowie gromady rozpoczęli od zdobywania pierwszej w tym roku harcerskim sprawności zespołowej. Tym razem Szczwane Szopy wyruszyły w świat pełen przygód wraz z Panem Samochodzikiem i jego niesamowitym wehikułem, który skrywa wiele tajemnic. Spośród wielu przygód, w których wziął udział Pan Tomasz zuchy postanowiły odnaleźć skarb Zakonu Templariuszy. Czy Szopom uda się sprostać wyzwaniom i czyhającemu Bahometowi?

Pływający samochód

Przygoda zuchów rozpoczęła się od obejrzenia pierwszego odcinka serialu „Samochodzik i Templariusze” zrealizowanego w 1971 roku na podstawie powieści Zbigniewa Nienackiego. W rolę Pana Samochodzika wcielił się Stanisław Mikulski, znany m.in. z roli Hansa Klossa w „Stawce większej niż życie”.

W pierwszym odcinku Szopy zapoznały się z postacią Pana Tomasza i towarzyszącej mu trójce harcerzy, a także głównych rywali – Państwa Pettersenów i Pana Kozłowskiego. Zuchy zobaczyły również co potrafi słynne auto Pana Samochodzika oraz do czego zdolny jest tajemniczy Bahomet. Po obejrzeniu odcinka zdecydowano, że jedną z najważniejszych cech w trakcie przeżywania przygód jest odwaga, więc Szopy postanowiły się w niej wprawić poprzez wykonanie kilku zadań.

Nie taki straszny jak go malują

Pierwszym z zadań, które wykonali członkowie gromady było uczestniczenie w zabawie „Potwór” przy zgaszonym świetle z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Zabawa pomogła również zapamiętać zuchom imiona nowych członków gromady. Kolejnym zadaniem było narysowanie tego co „najbardziej nas przeraża”, dzięki czemu została utworzona księga strachów. Ostatnim zadaniem było dzielne stawienie czoła wielkiej kałamarnicy, która porywała obozujące nad jeziorem zuchy.

Zbiórka zakończyła się utworzeniem Kręgów Rady i Parady oraz przekazaniem Szopa Szczepana na cały tydzień do Uli.

Pan Samochodzik i Szczwane Szopy

Pan Samochodzik i Szczwane Szopy