Pakiety Noworoczne rozdane

Kilkanaście minut po północy, 11 stycznia, zakończył się plebiscyt klubów gier planszowych biorących udział w Akcji Pakiety Noworoczne organizowanej przez grupę Kluby Gier Planszowych pod przewodnictwem Marcina Szramy z Zagramy. Do wspólnej zabawy mającej na celu wsparcie działających klubów włączyło się czternastu wydawców przygotowując łącznie 54 paczki z planszówkami. Dzięki zgromadzeniu przeszło 560 głosów Harcerski Klub Gier Gildia zyskał możliwość wyboru jednego z pakietów jako dziewiąty klub w kolejce.

Dobry start w Nowym Roku

Od pierwszego stycznia przedstawiciele i sympatycy każdego z trzydziestu biorących udział w zabawie klubów starali się promować zarówno wśród znajomych, jak i szerszej społeczności wykorzystując media i kontakt bezpośredni. Po dziesięciu dniach zebrano łącznie około 15 tys. głosów, przy czym Klub „Grajfka” z Rudy Śląskiej zebrał ponad 2 tys. kliknięć w ankiecie pod swoją nazwą. Dodatkowo post plebiscytowy dotarł do ponad 188 tys. użytkowników portalu społecznościowego – nie licząc innych mediów.

Do samego końca działający przy Chwatach klub walczył o 9 miejsce wyprzedzając o kilka głosów Klub „Planszówkowy Zawrót Głowy” z Elbląga i tracąc kilkanaście głosów do zaprzyjaźnionego „Planszopernika” z Bytomia. Zajęte miejsce uprawniło Gildię do otrzymania aż dwóch pakietów, a to za sprawą Wydawnictwa Nasze Księgarnia – gry, które postanowiło ufundować 30 pakietów, po jednym dla każdego z biorących udział w akcji klubów.


Wypowiedź

W imieniu członków klubu i uczestników pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy oddali swój głos na HKG Gildia, a także włączyli się w akcję udostępniania posta z ankietą. To właśnie dzięki Wam nasz klub zyska kilka nowych gier, które na pewno będą cieszyć się zainteresowaniem – mówi phm. Radosław Kałuża HR, przewodniczący klubu.


Obecnie kluby kończą już wybór poszczególnych pakietów, co przybliży dzień wysyłek przygotowanych planszówek.

Pakiety Noworoczne rozdane

W co zagramy w Gildii?

Spośród wszystkich zaprezentowanych na forum grupy pakietów przedstawiciele HKG wytypowali kilka najbardziej interesujących pozycji, z których ostatecznie wybrano pakiet od polskiego wydawnictwa Games Factory. Wśród 5 gier wchodzących w skład pakietu największym zainteresowaniem może cieszyć się Star Realms – karciana gra bitewna oparta na mechanice budowy talii. Gracze będą starali się wybudować flotę, dzięki której staną do podboju galaktyki niszcząc bazy i okręty kosmiczne przeciwnika.

Drugą spośród wybranych gier, jakie przykuły uwagę Gildii jest Obecność. Jest to również gra karciana, lecz tym razem jeden z graczy wciela się w obcą rasę i staje do walki z pozostałymi graczami – rozbitkami. Celem gry jest zbadanie planety Artemia i unikanie schwytania przez Obcych zanim przybędzie ekipa ratunkowa.

Ostatnie trzy gry to również karcianki osadzone w świecie fantasy. Valeria: Karciane Królestwo, Valeria: Wyprawy oraz Valeria: Wioski to trzy niezależne od siebie gry, w których będziemy przemierzać Królestwo Valerii. W Karcianym Królestwie gracze będą starali się rozbudować własne włości walcząc z potworami i zdobywając surowce. Valeria: Wyprawy gracze będą rekrutować w swe szeregi poszukiwaczy przygód i wypełniać powierzone misje, natomiast Valeria: Wioski uczestnicy rozgrywki wcielą się w diuków, których zadaniem będzie odtworzyć zniszczone wioski wokół zamku.

Jeżeli chodzi o pakiet od Wydawnictwa Nasze Księgarnia – gry, to przedstawiciel będzie kontaktował się bezpośrednio z klubami, tak aby dobrać gry w oparciu o już posiadane pozycje wydawcy. Spośród licznych egzemplarzy, które HKG Gildia już otrzymała, największym zainteresowaniem cieszą się Polska Gola! Mrówki, Sen oraz Gra na emocjach.

Po otrzymaniu gier postaramy się przybliżyć zasady gry na naszej stronie.

Wsparcie od wydawców

W akcji Pakiety Noworoczne włączyło się 14 wydawnictw w tym: All In Games, Bard Centrum Gier, Kraina Planszówek Egmont, G3 – wydawnictwo gier planszowych, Galakta, Games Factory, HOBBITY.pl, Wydawnictwo Lacerta, Gry planszowe Lucrum Games, REBEL.pl, Nasza Księgarnia – gry, Portal Games, Tactic Games Oddział w Polsce oraz Trefl Joker Line. W imieniu przedstawicieli klubu dziękujemy serdecznie za zaangażowanie a akcję, a wszystkim klubom gratulujemy wspaniałych wyników w plebiscycie.

Pakiety Noworoczne rozdane