Niedźwiedzie rozpoczęły nowy rok

Trzynastego września Niedźwiedzie na nowo zagościły w murach Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaworznie, rozpoczynając tym samym nowy rok harcerski w drużynie. Apel, plany na przyszłość i zabawa – to właśnie spotkało członków drużyny na pierwszej zbiórce.

Wzorem ubiegłego roku zbiórkę drużyny rozpoczął apel poprowadzony przez przybocznego Wyżu druha Jana Jankowskiego. Była to również okazja do przyznania sprawności harcerskich, w tym trzeciogwiazdkowej Konstruktorki Modelarki, którą otrzymała tropicielka Emilia Żmuda. Po zakończeniu apelu i obrzędowym przywitaniu członków każdy z zastępów otrzymał za zadanie zastanowić się nad planami i inicjatywami, które chcieliby podjąć w nadchodzącym roku.

– Każdego roku staramy się zaplanować i przeprowadzić kilka zbiórek, których pomysłodawcami są sami harcerze – mówi pwd. Izabela Dudek, drużynowa. – Dzięki temu mamy przekonanie, że członkowie drużyny jeszcze chętniej biorą udział w działaniach i mają poczucie odpowiedzialności za kierunek rozwoju jednostki – dodaje.

Oprócz gier terenowych – zarówno dziennych i nocnych, Niedźwiedzie zdecydowały się w tym roku m.in. na biwak pod namiotami, zbiórkę o animacji japońskiej, śpiewanki i zajęcia kulinarne. Dodatkowo kadra szczepu dorzuciła od siebie chęć rozgrywki w laserowy paintball. Jednym z zabawniejszych akcentów wśród tegorocznych planów była chęć zabawy w rekina, co zostało natychmiast spełnione za sprawą obecnego na zbiórce Drużynowego Szopów.

Zbiórkę zwyczajowo zakończyło „5 minut dla drużyny” oraz Bratnie Słowo.