Niedźwiedzie rozpoczęły nowy rok

Trzynastego września Niedźwiedzie na nowo zagościły w murach Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaworznie, rozpoczynając tym samym nowy rok harcerski w drużynie. Apel, plany na przyszłość i zabawa – to właśnie spotkało członków drużyny na pierwszej zbiórce.

Wzorem ubiegłego roku zbiórkę drużyny rozpoczął apel poprowadzony przez przybocznego Wyżu druha Jana Jankowskiego. Była to również okazja do przyznania sprawności harcerskich, w tym trzeciogwiazdkowej Konstruktorki Modelarki, którą otrzymała tropicielka Emilia Żmuda. Po zakończeniu apelu i obrzędowym przywitaniu członków każdy z zastępów otrzymał za zadanie zastanowić się nad planami i inicjatywami, które chcieliby podjąć w nadchodzącym roku.

– Każdego roku staramy się zaplanować i przeprowadzić kilka zbiórek, których pomysłodawcami są sami harcerze – mówi pwd. Izabela Dudek, drużynowa. – Dzięki temu mamy przekonanie, że członkowie drużyny jeszcze chętniej biorą udział w działaniach i mają poczucie odpowiedzialności za kierunek rozwoju jednostki – dodaje.

Oprócz gier terenowych – zarówno dziennych i nocnych, Niedźwiedzie zdecydowały się w tym roku m.in. na biwak pod namiotami, zbiórkę o animacji japońskiej, śpiewanki i zajęcia kulinarne. Dodatkowo kadra szczepu dorzuciła od siebie chęć rozgrywki w laserowy paintball. Jednym z zabawniejszych akcentów wśród tegorocznych planów była chęć zabawy w rekina, co zostało natychmiast spełnione za sprawą obecnego na zbiórce Drużynowego Szopów.

Zbiórkę zwyczajowo zakończyło „5 minut dla drużyny” oraz Bratnie Słowo.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *