Misja ratunkowa na Midgaardzie

Midgaard – planeta zamieszkana przez gatunek podobny do ludzi z drobnymi różnicami, takimi jak ilość zębów czy wielkość tęczówki. To właśnie na tą planetę udała się ekipa badawcza z Ziemi i to właśnie tam zostali wysłani członkowie Wichru, aby przeprowadzić misję ratunkową. Tak właśnie przedstawiał się zarys fabuły zapożyczonej z książek Jarosława Grzędowicza i wykorzystanej na potrzeby przeprowadzenia Sesji Gry Fabularnej.

Misja ratunkowa na Midgaardzie

Sesja RPG

Na ostatniej majowej zbiórce członkowie drużyny wędrowniczej zostali rzuceni w średniowieczny świat pełen magii nawiązujący do powieści „Pan Lodowego Ogrodu”, z tą różnicą, że do sesji rpg wykorzystano mapę terenu z gry „Robin Hood” wydawnictwa Sfera oraz słowiański bestiariusz. Przed rozpoczęciem przygody każdy z wędrowników otrzymał kartę postaci, na której mógł nanieść rozdysponowaną liczbę punktów, a także wybrać rasę, płeć i naturę.

W zależności od dokonanych wyborów graczom przysługiwały dodatkowe punkty, które mogli rozdysponować w swoich atrybutach, czy podzielonych na talenty, umiejętności i wiedzę zdolnościach. Kiedy już przygotowania dobiegły końca Mistrz Gry wprowadził graczy w fabułę i przedstawił czekające na nich zadanie. Rozgrywka mogła się rozpocząć.

Misja rozpoczęta

Pierwsze kłopoty pojawiły się już przy lądowaniu na powierzchni planety, kiedy to z powodu zbyt słabej wytrzymałości część ekipy była zmuszona do dalszego marszu co przełożyło się na ich zdrowie. To jednak nic w porównaniu z przeprawą przez rzekę po zwalonej głodzie. Nie każdy z graczy miał postać na tyle zwinną, aby bezpiecznie się przedostać na drugą stronę. Nie zabrakło jednak talentu cwaniactwa, aby wspiąć się po skąpanych i kurczowo trzymających kłody kompanach.

Pierwsza część przygody zakończyła się przy stacji badawczej Midgaard, gdzie nie odnaleziono niestety laborantów, ale wykazując się umiejętnością logicznego myślenia rozwiązano łamigłówkę w celu otwarcia tajemniczego zamka, a także oswojenia Zmory za sprawą uroku osobistego, co zaowocowało kilkoma dodatkowymi punktami do tej umiejętności.

Przygoda trwa nadal…

Misja ratunkowa na Midgaardzie
Misja ratunkowa na Midgaardzie