Leonidas i brak 300 Spartan

Nagle rozległ się alarm. Młodzi kadeci, którzy niedawno ukończyli szkolenie na Strażników Czasu zostali wyrwani z zamyślenia i zebrani w miejscu odprawy. Na ekranach monitorów widniał tylko lakoniczny komunikat tego co niedługo miasto stać się nieodwracalną katastrofą miliardów istnień rozsianych po innych planetach. Cel. Sparta. Brak 300. Tyle tylko wystarczyło naszym młodym Strażnikom, aby wpaść w euforię na myśl o pierwszej podróży w czasie. Zaczynamy.

Leonidas i brak 300 Spartan
Leonidas i brak 300 Spartan

Leonidas i jego armia

Tym razem historia miała się nieodwracalnie zmienić na chwilę przed Bitwą pod Termopilami, gdzie według podań przeciwko wojskom perskim stanęło kilka tysięcy greków, w tym 300 spartiatów. Problem jednak w tym, że Leonidas nie mógł przekonać tej niewielkiej liczby swoich poddanych do wzięcia udziału w obronie swoich domów. Z pomocą pośpieszyli młodzi Strażnicy Czasu.

Kiedy już funkcjonariusze wylądowali bezpiecznie w Sparcie na spotkanie wyszedł im sam Król Leonidas, który był w trakcie akcji werbunkowej. Nawet Strażnicy załapali się na specjalnie przygotowane ulotki, które niestety nie przynosiły oczekiwanego efektu wśród mieszkańców. Niemniej Strażnicy podekscytowali się możliwością służby w armii Leonidasa, jednak aby do tego doszło trzeba było poddać się specjalnemu treningowi.

Pierwszym z zadań, jakie zlecił Władca Sparty był test równowagi. Strażnicy otrzymali m.in. lewitujące dysku, z którymi musieli przejść po wąskiej desce. Drugim testem był zadanie związane z szybkością i zręcznością, a dokładniej mówiąc z umiejętnością uchylania się przed kulami, bo według szpiegów w takowe byli wyposażeni Persowie. Największy nacisk położono jednak na naukę dyscypliny poprzez częstą naukę musztry.

Na koniec pierwszego dnia pobytu w Sparcie Strażnicy pomogli Leonidasowi w kolejnej akcji agitacyjnej projektując plakaty, które rozwieszono po całym mieście licząc na pozytywny odzew.

Leonidas i brak 300 Spartan

Pięciobój

Kolejny dzień pobytu Strażników Czasu w Sparcie zaowocował udziałem w antycznym pięcioboju, który składał się z takich konkurencji jak: bieg, skok w dal, rzut dyskiem, rzut oszczepem oraz zapasy. Nie zwlekając podopieczni Wica Tuddrussela przystąpili do pierwszej z nich. Nie skończyło się jednak na samym biegu, ponieważ Leonidas przygotował specjalny tor przeszkód. Kolejny był rzut dyskiem. Niestety dostawa sprzętu sportowego miała małe opóźnienie i Strażnicy sami zrobili sobie dyski do rzucania.

Chwilę później przeprowadzono skoki w dal, a następnie rzut specjalnym oszczepem – tutaj przede wszystkim liczyła się technika i pomysłowość, ponieważ oszczepy posiadały bardzo małą masę. Na koniec sportowego dnia funkcjonariusze wzięli udział w zapasach i oficjalnym rozdaniu nagród.

Oglądając zmagania Strażników młodzi spartanie zaczęli przekonywać się do poparcia swego Króla w czekającej kampanii.

Leonidas i brak 300 Spartan
Leonidas i brak 300 Spartan

Strategia i powrót

Kiedy cel już prawie został osiągnięty Król Leonidas zarządził zajęcia z taktyki wojennej, aby lepiej przybliżyć plany powstrzymania Persów i podnieść na duchu swych towarzyszy. Najpierw zarządzono grę w „Królu królu daj wojaka”, aby po chwili rozdzielić wszystkich na mniejsze grupy. Kiedy już objaśniono wszystkie zasady, na ścianie pojawiła się plansza przedstawiająca przesmyk, w którym Król planował wstrzymać na długi czas perską armię.

Mając pod swoimi rozkazami pomniejsze oddziały Strażnicy przekazywali na kartkach kierunki marszu hoplitów. W tym samym czasie Leonidas wraz z oficerem Tuddrusselem wydawali rozkazy perskim żołnierzom. Po wielu trudnych decyzjach oraz rozkazach do odwrotu i późniejszego natarcia na wroga, hoplici zwyciężyli najeźdźców co znacznie podniosło morale Spartan.

W podziękowaniu za pomoc przy zwerbowaniu 300 ochotników Król Leonidas rozdał Strażnikom pamiątkowe odznaki, które z dumą będą mogli nosić na swoich mundurach. Pożegnawszy się z Królem funkcjonariusze wyruszyli w podróż powrotną na stację kosmiczną, gdzie będą oczekiwać na kolejne wezwanie.

Leonidas i brak 300 Spartan
Leonidas i brak 300 Spartan
Leonidas i brak 300 Spartan