Laserowa Liga Chwatów

Laserowe Centrum Rozrywki Laserhouse cieszy się na śląsku dość dużym powodzeniem. Cztery areny, na których można rozgrywać laserowe potyczki mieszczą się obecnie w Sosnowcu, Katowicach, Bytomiu i Rybniku. To właśnie w jednym z nich spotkali się instruktorzy, wędrownicy i chętni harcerze starsi naszego szczepu. Jak wyglądał rezultat zmagań ekip czerwonych i zielonych? Oto kilka szczegółów:

Dwie różne rozgrywki

Dziewięciu graczy wzięło udział w dwóch odmiennych rozgrywkach – pierwszej zachowawczej i drugiej bardzo wyrównanej. W obu przypadkach o przynależności do poszczególnych ekip decydowało losowanie. Nie zmienia to faktu, że pierwszy mecz zdecydowanie wygrała ekipa zielona uzyskując 226 punktów, przy 133 zdobytych przez ekipę czerwoną. W szeregach GreenTeam znaleźli się: Rosa, Horo, Wicu, Misiek i Maja. Natomiast RedTeam zasilili Ains, Jano, Olek i Voodoo. Po 20 minutach pierwsza trójka graczy z najwyższą punktacją zdobyła kolejno 80 punktów (Rosa z GreenTeam), 64 punkty (Ains Ooal Gown z RedTeam) oraz 62 punkty (Jano z RedTeam).

W pierwszej potyczce najwyższą skutecznością mogła poszczycić się Maja (GreenTeam)z wynikiem 22,56% przy 133 oddanych strzałach, w tym 30 trafionych w cel. Kolejno za nią uplasowali się Horo z GreenTeam (14,43% przy 298 strzałach) i Voodoo z RedTeam (14% przy 300 strzałach). Jednak największą liczbę trafień uzyskali kolejno Rosa z GreenTeam (56 trafień) oraz Ains i Jano z RedTeam (54 i 52 trafienia). Mamy również osoby, które najczęściej musiały się odradzać po stracie życia: Olek z RedTeam (64 razy), Voodoo z RedTeam (59 razy) i Horo z GreenTeam (47 razy).

Ta rozgrywka przyniosła również ujemne punkty za trafienie od miny. Tutaj trzy razy poległa Maja i po dwa razy Olek i Voodoo. Druga rozgrywka była już ostrożniejsza.

Laserowa Liga Chwatów

Wyrównana walka

W drugiej grze nastąpiła mała zmiana składów (losowa), po której w ekipie czerwonych pozostał Ains i Olek wraz z nowymi członkami Mają i Rosą, natomiast GreenTeam oprócz Horo, Wica i Miśka zyskała Jano i Voodoo. Tym razem rozgrywka zakończyła się różnicą 6 punktów po stronie GreenTeam (217 do 211), a największą liczbą uzyskanych oczek cieszyli się Rosa z RT (103 pkt.), Horo z GT (78 pkt.) oraz Ains z RT (77 pkt.)

Również tym razem mamy trzy osoby z najwyższą skutecznością. Ponownie na pierwszym miejscu znalazła się Maja z RT (19,27% przy 192 strzałach), tuż za nią ponownie Horo z GT (18,73% przy 315 strzałach) oraz Rosa z RT (14,61% przy 486 strzałach). Rosa cieszył się również największą liczbą trafień (71), a zaraz po nim, tak jak poprzednio, Ains z RT (64). Na trzecim miejscu znalazła się tym razem Horo z GT (59).

Druga rozgrywka przyniosła zmiany w statystykach, jeżeli chodzi o największą liczbę zgonów. Najczęściej na odnowienie swojego życia musiała czekać Maja (66), a zaraz po niej Olek (59) i Ains (51). Cała trójka przynależąca do RedTeam. Tym razem nie zostały naliczone ujemne punkty za trafienia miną.

Laserowa Liga Chwatów

Podsumowanie rozgrywek

To były jak dotąd pierwsze dwie rozgrywki w Nieoficjalnej Lidze Laserowego Paintball’a Chwatów i jak dotąd na prowadzenie wysunął się jeden lider – Rosa, który jak dotąd zdobył 183 punkty. Setkę przekroczyli również Ains (141), Jano (133) oraz Horo (117). Do tej pory najlepszą skutecznością może poszczycić się Maja uzyskując 20,62 %. Czy kolejnej rozgrywki wprowadzą zmiany w tabeli? Czas pokaże.

Zdjęcie labiryntu pochodzi z Areny w Sosnowcu. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony Laserowego Centrum.

Laserowa Liga Chwatów