Jak nas wesprzeć?

Codzienne działania naszych jednostek prowadzonych przez wolontariuszy wymagają niejednokrotnie wsparcia finansowego, co jest zwykłym zjawiskiem spotykanym w każdej organizacji. W ramach członkostwa w gromadzie i drużynach harcerze otrzymują od szczepu chusty oraz naszywki, natomiast zuchy dodatkowo zrealizowane sprawności zespołowe. Do organizacji zbiórek zużywane są duże ilości materiałów biurowych od pisaków, kredek, klejów po arkusze A4, A3 czy brystole.

Większość materiałów jest nabywana z funduszy szczepu, które opierają się na wpływach z 1 proc., zbiórek publicznych i 20 proc. z każdej zebranej składki członkowskiej (od jednego członka, który opłacił składki od stycznia do grudnia, szczep otrzymuje ok. 10 zł rocznie). Różne materiały programowe są również przekazywane przez partnerów, darczyńców i przyjaciół, którzy wspierają nas począwszy na ryzach papieru, a kończąc na grach planszowych.

Poniżej prezentujemy kilka sposobów na wsparcie naszych działań licząc, że każdy odnajdzie tu odpowiednią dla siebie formę. Niewątpliwie przekazane kwoty i materiały okażą się niezastąpioną pomocą do prowadzenia dalszych działań kształtujących styl życia i wypracowując indywidualną ścieżkę rozwoju.
Darowizna w formie przelewu

Najłatwiejszą i najszybszą formą wsparcia naszych działań jest bezpośrednie przekazanie dowolnej kwoty w formie darowizny. Za otrzymane w ten sposób fundusze możemy w bardzo krótkim czasie zakupić wszystkie potrzebne materiały.

Jak przekazać darowiznę? Wystarczy wykonać przelew na dowolną sumę na konto hufca, skąd zostanie ona przekazana bezpośrednio na cele szczepu. Nie są przy tym wymagane żadne dokumenty. Jedynie należy zwrócić uwagę na wymagany tytuł przelewu.

Tytuł: Darowizna dla Chwatów

Numer konta: 23 1240 1356 1111 0010 6472 5726 Bank Pekao S.A.Przekazanie 1% podatku

Kwota wynikająca z 1 proc. podatku może być przekazywana na rzecz organizacji pożytku publicznego już od dawna, z czego korzystają m.in. fundacje jak i harcerze. Podatnik samodzielnie wybiera, na czyją konkretnie rzecz przekazana zostanie kwota pochodząca z jego zeznania rocznego. Co ważne przekazując 1 proc. z własnego PIT, podatnik nie traci ani złotówki – rozdysponowuje on jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa.

Ta forma wsparcia zwykle opiera się na rodzinach i znajomych naszych harcerzy i nas – dorosłych instruktorów. Pomimo, że kwota jest przekazana dopiero pod koniec roku kalendarzowego to stanowi wielkie wsparcie w planowanych na kolejny rok działaniach, poczynając na biwakach i kursach, a kończąc na obozie.

Jak przekazać 1 procent? To bardzo proste! Wystarczy, że w CELU SZCZEGÓŁOWYM wpiszesz ZHP CHORĄGIEW ŚLĄSKA HUFIEC JAWORZNO CHWATY nie zapominając o Naszym numerze KRS 0000273051.Przekazanie materiałów

Oprócz wsparcia finansowego nasz szczep chętnie przyjmuje każdą pomoc materialną, którą możemy wykorzystać do prowadzenia ciekawszych zbiórek dla podopiecznych. Staramy się pozyskiwać w ten sposób m.in. gry planszowe od zaprzyjaźnionych sklepów i wydawnictw, co niewątpliwie urozmaica nasz program. Obecnie wprowadziliśmy listę materiałów, na które jest duże zapotrzebowanie w naszych działaniach:

  • pisaki, markery, kredki (zwykłe i świecowe),
  • brystol, szary papier, ryzy papieru A4 i A3 (również inne kolory poza białym),
  • sprzęt sportowy np. piłki, paletki, szarfy,
  • namioty np. typu igloo – 2-4 osobowe,
  • szafa z półkami zamykana na kluczyk (w dobrym stanie, ponieważ będzie umieszczona w szkole z przeznaczeniem na materiały programowe).

Jak przekazać materiały? Wystarczy, skontaktować się z druhem Radosławem Kałużą dostępnym pod numerem telefonu 781 136 758 lub adresem e-mail: radoslaw.kaluza@gmail.com