Harcerska księgarnia

Druga marcowa zbiórka członków 3 Jaworznickiej Drużyny Harcerskiej Wyż była ostatnią z cyklu poświęconego pasjom, a w szczególności książkom. Dzięki zaangażowaniu młodszych harcerzy trzem zastępom udało się ukończyć zadania zespołowe, co niewątpliwie zbliżyło kilkoro z niedźwiedzi do zamknięcia próby na stopień. Ale jak wypadł sam poziom czytelnictwa wśród członków? Naszym zdaniem dobrze.


Słowo pisane

Zbiórkę rozpoczął apel, podczas którego męska część kadry szczepu w imieniu własnym oraz harcerzy, wręczyła harcerkom symboliczny upominek z okazji Dnia Kobiet. Nie zabrakło również gerbera dla najmłodszego członka szczepu. Widać nazwa zbyt dobrze skojarzyła się Oli, ponieważ po chwili próbowała rozpocząć konsumpcję.

Po apelu i przywitaniu niedźwiedzie wyciągnęły przygotowane na zbiórkę książki. Od powieści fantasy, poprzez okruchy życia, sci-fi, przygodówki, po komiksy polskie i japońskie. Wśród harcerzy panowała duża różnorodność. Pojawił się Kajko i Kokosz, pierwsza część Opowieści z Narnii, książki z serii Magiczne Drzewo, jeden tom z sagi Zwiadowców czy Ao no Exorcist (manga). Kto zapomniał przynieść książki, ten starał się szczegółowo opisać wybrany z pamięci tytuł. Również kadra zaprezentowała kolejną książkę. Tym razem był to komiks paragrafowy Rycerze wydawnictwa Fox Games, w którym czytelnik wciela się w rolę przyszłych rycerzy i wertując kartki do poszczególnych paragrafów przeżywa przygody wypełniając powierzone zadania.

Pozostałą część zbiórki zastępy spędziły na zabawach i grach. Najpierw każdy z zastępów wybierał jeden z przedmiotów związanych z hobby, a następnie pozostałe zastępy podawały sposoby zniszczenia wybranego przedmiotu. W efekcie dany zastęp prezentował w formie pantomimy wybrany sposób destrukcji. Nasz typ? Niesamowita niszczarka.

Później harcerze zamienili się w przesyłki, które kadra w formie listów, pocztówek, paczek czy poleconych wysyłała pomiędzy miastami. Na koniec mieliśmy okazję przeżyć powrót dentysty.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *