Grom na GEOsferze

Zimne grudniowe dni zbliżają się nieubłaganie. Jednak nie zniechęciło to członków 19 Jaworznickiej Drużyny Starszoharcerskiej „Grom” do odwiedzenia w dniu dzisiejszym, 27 listopada, Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera. Zebrani tego dnia harcerze skorzystali z gościnności Ośrodka ogrzewając się przy samodzielnie rozpalonym ognisku. Nie zabrakło smacznych smażonych kiełbasek i chleba.

Mam szczerą wolę

To był również szczególny dzień dla jednego z członków drużyny. Niespodziewający się niczego Druh Janek odbył z zamkniętymi oczami podróż po dzielnicach miasta, mając tym samym czas na przypomnienie sobie najcenniejszych dni, które spędził w harcerstwie. Po powrocie na GEOsferę, przy pomocy kolegów z drużyny, wysłuchał komentarzy do poszczególnych punktów Prawa Harcerskiego, by po chwili dotrzeć na krąg ogniskowy. To tam, w blasku i cieple rozpalonego ognia i przy Komendantce Szczepu, Druh Janek złożył Przyrzeczenie Harcerskie.

W imieniu członków Szczepu gratulujemy Druhowi Janowi słowami sir Roberta Baden-Powella „Nie chodzi o to, byśmy osiągnęli nasze najwyższe ideały, lecz o to, aby były one naprawdę wysokie”.

Grom na GEOsferze