Getaway Driver już ufundowany

Druga w tym roku, zaraz po Feudum, kampania na portalu zagramw.to, która zakończy się za kilka dni sukcesem. Tym razem jednak jest to asymetryczna, dwuosobowa gra o tematyce pościgu, więc jeśli klimat wyjęty prosto z filmów Włoska Robota czy Szybcy i Wściekli jest tym, czego szukasz, to koniecznie przeczytaj ciąg dalszy i wesprzyj projekt na zagramw.to.

Najpierw kilka słów wstępu. Po obejrzeniu rozgrywki pomiędzy Wookiem i Przemem, a także przeczytaniu recenzji, zdecydowaliśmy z żoną, że gra odnajdzie swoje miejsce na półce obok wspartej na tym samym portalu Valhalii. Przekonała nas zarówno mechanika, jak i grafika utrzymana w klimacie lat 70tych, a także cena początkowa tytułu. Sam też już widzę oczami wyobraźni zaadaptowanie mechaniki na realia harcerskie i ucieczkę pewnych chwatów z kartonem mleka przed oboźnym w środku nocy, podczas obozu w Orzyszu. Ale teraz kilka słów o samej grze.

Getaway Driver już ufundowany


Szalona ucieczka

Jeff Beck oraz Ryan Goldsberry inspirując się klasykami zaprojektowali grę oddającą emocje z karkołomnego pościgu przez zatłoczone miasto. Docelowo gra jest przeznaczona dla dwóch osób, przy czym jedna z nich wciela się w rolę uciekającego kierowcy, a druga w sterującego małą flotą dyspozytora(?) policji.

Każdy z graczy ma po swojej strony kilka ciekawych zagrań. Od jazdy na dwóch kołach, po skok na improwizowanej rampie – kierowca czerwonego pojazdu stara się zgubić pościg i wydostać bezpiecznie z miasta. Rolą lokalnej policji, uzbrojonej w radiowozy, motocykl, wóz bojowy i helikopter, jest jak łatwo zgadnąć złapanie uciekiniera. Dodatkowo do dyspozycji są barykady i kolczatki, a także doskonała znajomość topografii miasta. Zainteresowani?


Adrenalina na stole

Sama rozgrywka jest podzielona na trzy etapy. W pierwszym etapie gracz wcielający się w rolę policji będzie rozbudowywał miasto poprzez losowanie kafli i odpowiednie dokładanie do już wyłożonych na stole. Należy podkreślić, że nowe kafle są dokładane rewersem i dopiero po najechaniu na nie przez uciekiniera, zostają odwrócone i rozpatruje się zaistniałe skutki.

Drugi etap należy do uciekającego kierowcy. Porusza on swój pionek na kolejne kafle miasta i rozpatruje warunki korzystając z posiadanych kart. Ostatni etap to mobilizacja policji poprzez ustawianie pojazdów i pułapek. Gra toczy się do momentu, w którym zabraknie kafli miasta (wygrana uciekiniera) lub do chwili gdy wskaźnik pościgu na specjalnej karcie zostanie przesunięty na pierwsze miejsce z prawej strony (wygrana ścigającego).

Getaway Driver już ufundowany


Co w środku?

Wspierając wydanie polskiej edycji gry Getaway Driver, której premierę przewidziano na sierpień tego roku, można otrzymać na chwilę obecną 45 kafli terenu, policyjne karty ulepszeń, karty jazdy wyczynowej, żetony zagrożeń, płócienny woreczek oraz kafle z granicami miasta. Nie można pominąć świetnie wyglądających drewnianych znaczników, w tym czerwony samochód kierowcy, niebieskie pojazdy policji, barykady i inne pionki.

Wraz z kolejnymi wsparciami gra zyskuje coraz więcej elementów i ulepszeń. Obecnie niewiele brakuje do odblokowania celu z dwoma nowymi pojazdami, po którym przy 28 tys. mają zostać ulepszone karty, a przy 33 tys. dodane 3 karty wydarzeń. Twórcy gry zapowiadają również warianty solo i 4-osobowy jako kolejne cele, a także inne dodatki.

Poza sama grą, która do 13 marca kosztuje jedynie 69 zł + 11 zł koszt przesyłki paczkomatem, można pokusić się o matę, kafle przeszkód z polskimi budynkami i kafle przeszkód z pomysłami wspierających. Po 13 marca cena gry wzrośnie o 10 zł, więc jeśli jesteś zainteresowany, to zawsze można zaoszczędzić na kosztach przesyłki oraz wesprzeć świetny projekt.

phm. Radosław Kałuża HR
Przewodniczący Harcerskiego Klubu Gier Gildia

Wszystkie wykorzystane w poście grafiki pochodzą ze strony projektu na zagramw.to i mają charakter jedynie promocyjny.

Getaway Driver już ufundowany
Getaway Driver już ufundowany