Dzień Myśli Braterskiej 2016

Dzień Myśli Braterskiej 2016

19 lutego w Centrum Kultury „Teatr Sztuk” odbyła się coroczna Gala z okazji obchodów Dnia Myśli Braterskiej zorganizowana przez Hufiec ZHP Jaworzno i II Pogodny Szczep „Tormenta”. Uroczystość została poprzedzona otwarciem wystawy o jaworznickim harcerstwie w Muzeum Miasta Jaworzna.

Tegoroczne harcerskie ferie zakończyły się dniem pełnym wrażeń. O godzinie 13:00 kadra pożegnała się z uczestnikami bazy „Chwatów” a już o godz. 16:00 w Muzeum Miasta Jaworzna członkowie Szczepu wzięli udział w oficjalnym otwarciu wystawy pt. „Misja w Czasie 100-30-15”. Wystawa zorganizowana przez Komendę Hufca ZHP Jaworzna prezentowała przede wszystkim zdjęcia, kroniki, odznaki i mundury z dawnych lat, natomiast na ścianie można było zobaczyć chusty harcerskie z niektórych jaworznickich środowisk. Udało się również odnaleźć plakat upamiętniający zorganizowaną w lutym 2011 roku przez należącą kiedyś do szczepu 1 Jaworznicką Drużynę Wędrowniczą „Szlak” wystawę w Muzeum Miasta Jaworzna pt. „Harcerstwo w Jaworznie wczoraj i dziś”.

Po części oficjalnej goście przeszli do Centrum Kultury „Teatr Sztuk”, aby wziąć udział w Gali DMB 2016. Na piętrze w teatrze została zorganizowana przez hm. Pawła Dudę część wspominkowa, natomiast w sali teatralnej przygotowywał się do występu zespół „Na Szlaku”. Sama gala rozpoczęła się o godzinie 18:00 od występu zespołu. W trakcie zostały wręczone brązowe krzyże „Za zasługi dla ZHP”, a także „Odznaka Instruktorska – Liść Dębu”, która w tym roku trafiła do phm. Radosława Kałuży HO. Podczas gali podsumowano roczną pracę z propozycją programową „Misja w Czasie 100-30-15” i z tej okazji wręczono pamiątkowe buttony. Do członków Naszego Szczepu trafiły również naszywki „Bohater Hufca”, natomiast „Szczwane Szopy” otrzymały wyróżnienie w konkursie fotograficznym za zdjęcie autorstwa dh Zosi Brajer.

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim rodzicom, harcerzom i zuchom, którzy wzięli udział zarówno w otwarciu wystawy, jak i gali DMB, a tymczasem połowa ferii za nami, a przed nami Imieniny Zucha, które są obchodzone raz na cztery lata!

Dzień Myśli Braterskiej 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *