Dzień Dziecka w Szczepie

Ostatnie majowe zbiórki zuchów i harcerzy ze szczepu sprzyjały świętowaniu z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Z tej właśnie okazji kadry jednostek przygotowały liczne gry i zabawy, po których poszedł w ruch słodki poczęstunek. Podczas zbiórek nie mogło również zabraknąć kilku praktycznych punktów związanych z nabyciem nowych umiejętności.


Papierowy śmigłowiec

1 czerwca jest chyba najbardziej wyczekiwanym dniem zwłaszcza wśród najmłodszych członków szczepu. Zanim jednak członkowie gromady przystąpili do licznych gier i zabaw Pilot zaproponował im skonstruowanie własnego papierowego śmigłowca. W tym celu zuchy otrzymały specjalnie przygotowane kawałki kartki, które należało zgiąć w zaznaczonych miejscach. Po kilku minutach sala zaroiła się od wyrzucanych w powietrze modeli, które opadając na ziemię wirowały wokół własnej osi.

Po majsterce przyszedł czas na cały blok poświęcony zabawie. Najpierw poszła w ruch chusta animacyjna i utworzony z niej balon, aby już po chwili młode chwaty mogły zabawić się Rekina. Tym razem na potrzeby sprawności plażowicze wcielili się w spadochroniarzy katapultujących się ze zestrzelonych samolotów. Tego dnia nie zabrakło również próby siły w przeciąganiu za pomocą liny, a także zbijaka.

Ostatnia zbiórka majowa przyniosła również rozwiązanie konkursu plastycznego na futurystyczny samolot lub lotnisko. Już od samego początku zuchy mogły podziwiać wszystkie rysunki na utworzonej wystawie. W kategorii kategorii lotnisko pierwsze miejsce i model do sklejania otrzymał Wojtek, natomiast w drugiej kategorii Michał. Kadra przyznała również 7 wyróżnień. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.


Modelowanie balonów

Zbiórka harcerzy rozpoczęła się już tradycyjnie od apelu drużyny. Tym razem ogłoszono zamknięcie realizacji dwóch sprawności, które osobiście odebrały Natalia i Weronika, a także przyznano stopień ochotniczki druhnie Natalii. Zaraz potem rozpoczęły się zabawy i warsztaty balonowe przeprowadzone przez Komendę Szczepu.

Na początek przeprowadzono zabawę na zapamiętanie imion członków drużyny ze względu na nowych harcerzy w szczepie, a także rozdano po jednym nadmuchanym balonie do modelowania. Pierwszym wzorem, z jakim zapoznały się Niedźwiedzie był miecz. Pozwoliło to przezwyciężyć strach przed nagłym pęknięciem balonów. Następnie harcerze nauczyli się wymodelować pieska i zajączka, a najsprawniejsi wymodelowali również niedźwiadka.

W kolejnej części zbiórki członkowie drużyny mieli okazję zabawić się wykorzystując chustę animacyjną, od popularnych kolorów, po najbardziej lubianego przez zuchy rekina. Całość zakończył słodki poczęstunek od Komendy Szczepu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *