Dzień Dziecka w Szczepie

Ostatnie majowe zbiórki zuchów i harcerzy ze szczepu sprzyjały świętowaniu z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Z tej właśnie okazji kadry jednostek przygotowały liczne gry i zabawy, po których poszedł w ruch słodki poczęstunek. Podczas zbiórek nie mogło również zabraknąć kilku praktycznych punktów związanych z nabyciem nowych umiejętności.


Papierowy śmigłowiec

1 czerwca jest chyba najbardziej wyczekiwanym dniem zwłaszcza wśród najmłodszych członków szczepu. Zanim jednak członkowie gromady przystąpili do licznych gier i zabaw Pilot zaproponował im skonstruowanie własnego papierowego śmigłowca. W tym celu zuchy otrzymały specjalnie przygotowane kawałki kartki, które należało zgiąć w zaznaczonych miejscach. Po kilku minutach sala zaroiła się od wyrzucanych w powietrze modeli, które opadając na ziemię wirowały wokół własnej osi.

Po majsterce przyszedł czas na cały blok poświęcony zabawie. Najpierw poszła w ruch chusta animacyjna i utworzony z niej balon, aby już po chwili młode chwaty mogły zabawić się Rekina. Tym razem na potrzeby sprawności plażowicze wcielili się w spadochroniarzy katapultujących się ze zestrzelonych samolotów. Tego dnia nie zabrakło również próby siły w przeciąganiu za pomocą liny, a także zbijaka.

Ostatnia zbiórka majowa przyniosła również rozwiązanie konkursu plastycznego na futurystyczny samolot lub lotnisko. Już od samego początku zuchy mogły podziwiać wszystkie rysunki na utworzonej wystawie. W kategorii kategorii lotnisko pierwsze miejsce i model do sklejania otrzymał Wojtek, natomiast w drugiej kategorii Michał. Kadra przyznała również 7 wyróżnień. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.


Modelowanie balonów

Zbiórka harcerzy rozpoczęła się już tradycyjnie od apelu drużyny. Tym razem ogłoszono zamknięcie realizacji dwóch sprawności, które osobiście odebrały Natalia i Weronika, a także przyznano stopień ochotniczki druhnie Natalii. Zaraz potem rozpoczęły się zabawy i warsztaty balonowe przeprowadzone przez Komendę Szczepu.

Na początek przeprowadzono zabawę na zapamiętanie imion członków drużyny ze względu na nowych harcerzy w szczepie, a także rozdano po jednym nadmuchanym balonie do modelowania. Pierwszym wzorem, z jakim zapoznały się Niedźwiedzie był miecz. Pozwoliło to przezwyciężyć strach przed nagłym pęknięciem balonów. Następnie harcerze nauczyli się wymodelować pieska i zajączka, a najsprawniejsi wymodelowali również niedźwiadka.

W kolejnej części zbiórki członkowie drużyny mieli okazję zabawić się wykorzystując chustę animacyjną, od popularnych kolorów, po najbardziej lubianego przez zuchy rekina. Całość zakończył słodki poczęstunek od Komendy Szczepu.