Chwaty na Święcie Rodziny w Jaworznie

To już drugi raz, kiedy to w Jaworznie zostało zorganizowane „Święto Rodziny”, w trakcie którego organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i darmowych poczęstunków dla jaworznickich rodzin. W tym roku do akcji włączyli się również harcerze z naszego szczepu, którym powierzono „Strefę Animacji” na plantach przy Galerii Handlowej Galena.

Chwaty na Święcie Rodziny w Jaworznie

Strefy na plantach

W ubiegłym roku po raz pierwszy zorganizowane „Święto Rodziny” na parkingu pod Halą Widowiskowo-Sportową MCKiS cieszyło się wielkim zainteresowaniem wśród mieszkańców. Tym razem imprezę przeniesiono na planty przy Galerii Handlowej Galena i podzielono na strefy, wśród których można wyróżnić strefę animacji, pałac księżniczek, słodki zakątek, kraina cyrku czy świat nauki. W każdej strefie czekały bezpłatnie niezapomniane atrakcje dla całych rodzin wraz z nagrodami i upominkami. Również tego dnia można było m.in. skorzystać z karuzeli i dmuchanej zjeżdżalni, zatańczyć zumbę, siąść za kierownicą radiowozu czy obejrzeć wojskowe samochody i motocykle.

Zmagania rodzin

Wśród dostępnych atrakcji mieszkańcy mogli wziąć udział w konkurencjach przeprowadzonych przez członków szczepu w Strefie Aktywności. Na chętnych czekały trzy nagradzane konkurencje, w tym sztafeta na gumowych piłkach, 3-osobowe narty i wspólne skakanie z wykorzystaniem dużej skakanki. Dla trzech pierwszych miejsc w każdej z konkurencji czekały atrakcyjne nagrody, natomiast zwycięzcy mogli powalczyć o specjalne nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Jaworzna.

Największą popularnością cieszyły się jednak walki sumo w specjalnych kombinezonach, a także skakanie na skakance, zabawy z chustą animacyjną czy duży chińczyk. Dla wszystkich biorących udział w atrakcjach dzieci czekały drobne upominki od organizatorów i współorganizatorów „Święta Rodziny”.

Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy mogli podziwiać zabytkowe samochody, których międzynarodowy zlot zorganizowano również na plantach przy Galenie.

Park Nowych Mieszkańców

W niedzielny poranek, dzień po „Święcie Rodziny”, członkowie szczepu wzięli udział w otwarciu Parku Nowych Mieszkańców na Chrząstówce, gdzie posadzono 50 nowych dębów z imionami dzieci urodzonych na przełomie 2014 i 2015 roku. Sadzeniem dębów zajęły się całe rodziny, którym pomysł przypadł bardzo do gustu. Organizatorzy przygotowali dla dzieci różne atrakcje, w tym malowanie twarzy, dmuchaną dżunglę, zajęcia plastyczne i duże maskotki.

Przeprowadzona akcja to początek zagospodarowania prawie 6ha terenu pod powstający park ulokowany pomiędzy obwodnicą północną a wzgórzem Chrząstówka.

Chwaty na Święcie Rodziny w Jaworznie
Chwaty na Święcie Rodziny w Jaworznie

Foto: Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie