Chwaty na Jarmarku Wielkanocnym

W sobotę, 19 marca kadra Jaworznickiej Drużyny Starszoharcerskiej „Grom” reprezentowała „Chwaty” na corocznym Jarmarku Wielkanocnym zorganizowanym w Jaworznie.

Już tradycyjnie od kilku lat przed Świętami Wielkanocnymi na Jaworznickim Rynku pojawiają się stoiska wraz z rękodziełami przygotowanymi przez przedszkola, szkoły, stowarzyszenia oraz instytucje. Większość rękodzieł jest własnoręcznie przygotowywana przez dzieci przy pomocy dorosłych opiekunów. W tym roku na stoiskach można było znaleźć kartkami świątecznymi i palmami wielkanocnymi, a także pisanki wykonane metodą decupage, stroiki czy pieczone baranki.

Przez kilka ostatnich zbiórek harcerze z „Wyżu” i „Gromu” przy pomocy kadr jednostek wykonywali pisanki z papierowej wikliny natomiast kadra „Szczwanych Szopów” przygotowała wypalane w drewnie pocztówki.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję zarobkową Szczepu. Szczególne podziękowania należą się dla dh Kasi i dh Bartka z „Gromu”, którzy wzięli udział w jarmarku sprzedając ozdoby i rozdając ulotki zachęcające do przekazywania 1 proc. podatku na „Chwaty”.

Jarmark Wielkanocny