303 Squadron w polskiej wersji!

Jeszcze tylko przez kilka dni będzie można wesprzeć wydanie gry 303 Squadron – planszówki od wydawnictwa Hobbity.pl, w której gracz wciela się w jednego z pilotów broniących wybrzeża Anglii przed niemieckim lotnictwem. Oczywiście wszystko wiernie odwzorowane na podstawie historycznych zapisków. Obecnie najważniejsza zmiana w stosunku do ostatniego wpisu na stronie Chwatów, to oczywiście polska wersja językowa dostępna już bez limitu wpierających osób z kraju! Poniżej jeszcze kilka ostatnich nowości, jakie wydawca przygotował dla graczy, więc zachęcam do przeczytania i wsparcia gry na Kickstarterze klikając w link: 303 SQUADRON .


Nowe misje i dodatek

Obecnie kampania znacznie zwolniła osiągając 45 tys. dolarów z wymaganych 70 tys. Do końca zostało już tylko kilka dni i ostatecznie 21 grudnia okaże się, jak bardzo wymagający będzie dla ekipy z Hobbitów nadchodzący rok. Niemniej ostatnie dni przyniosły wspierającym wiele niesamowitych bonusów: od misji i scenariuszy, po płatny dodatek z całkiem nowymi miniaturkami samolotów. Najważniejsze jednak, jak już wspomniałem na wstępie, jest odblokowanie przez Wydawcę polskiej wersji językowej, co niewątpliwie ułatwi rozgrywkę rodzimym graczom.

W tej chwili każdy wspierający grę otrzyma specjalne karty misji, a dokładnie 16 kart misji „Airstrike”. Ważne jest to, że te karty nie będą dostępne w standardowej wersji gry, a jedynie podczas tej kampanii. Misje, od obrony fabryk, po ochronę portów, będzie można wykonywać zarówno w trybie kooperacyjnym, jak i solo.

Kolejny ekskluzywny bonus dla wspierających, to 8 nowych scenariuszy „Blitz”, podczas rozgrywania których zadaniem pilotów będzie zarówno obrona strategicznych celów, jak i samego Londynu. Tutaj również rozgrywka będzie dostępna w obu wariantach: kooperacyjnym i solo.

To jednak nie koniec bonusów. Poza odblokowanymi już wcześniej celami społecznościowymi, dla wspierających przygotowano kartę misji wraz z dodatkowym modelem Hawkera, co zwiększa ogólną liczbę miniaturek w grze.


Płatny dodatek po promocyjnej cenie

W trakcie trwania kampanii każdy wspierający ma możliwość nabycia płatnego dodatku, który obecnie kosztuje 17$ – przewidywana cena poza kampanią będzie wynosiła 22$. Ale co takiego będzie można znaleźć w dodatku „Brothers in Arms”? Otóż całkiem sporo. Już na start do gry dochodzi 8 miniaturek, w tym 4 modele samolotów Spitfire i 4 Messerschmitty Bf 109. To niesamowicie zwiększa ilość miniaturek dostępnych w grze.

Poza miniaturkami dodatek oferuje również nową misję i możliwość zmierzenia się z sześcioma asami Luftwaffe. Gracz będzie mógł również ulepszyć swój model Hawkera do Spitfire’a, co miało miejsce po Bitwie o Anglię, ale jak podkreśla wydawca: możemy zbadać wiarygodne „co-jeśli?”.


Jak wesprzeć wydanie?

Na koniec przypominam jak można wesprzeć projekt. Najważniejsze to założenie konta na Kickstarterze i ustawienie płatności kartą. Należy pamiętać, że środki z karty zostaną automatycznie ściągnięte tylko wtedy, gdy gra zostanie ufundowana. Kurs dolara będzie również przeliczony w dniu ufundowania gry. To co jest jeszcze ważne, to to, że w każdej chwili można wycofać swoje wsparcie bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów, ale po co? 🙂 Jeżeli chodzi o przesyłkę to twórcy gry dla polskich wspierających oszacowali ją na 5$, przy czym można się dogadać z innym graczem i kupić dwa lub więcej egzemplarzy zmniejszający przy tym koszt przesyłki.

Zachęcam do zapoznania się ze stroną kampanii i obejrzenia wszystkich filmików promujących grę, a na koniec możecie zobaczyć jak prezentuje się niesamowicie duża plansza. Wszystkie zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony kampanii.

phm. Radosław Kałuża HR
Przewodniczący HKG Gildia