303 Squadron: nowy dodatek i końcówka kampanii

Do końca kampanii gry 303 Squadron pozostało już tylko kilkanaście godzin. Dokładnie 21 grudnia o 21.00 będzie już wiadomo, czy gra zostanie ufundowana i trafi do graczy w listopadzie/grudniu przyszłego roku. Dzięki pomysłowości organizatorów zbiórki cała kampania ruszyła do przodu i już teraz brakuje jedynie ok. 8 tys. dolarów. Co takiego się zmieniło od ostatniego wpisu? Otóż bardzo dużo, co niewątpliwie pokazuje jak dynamiczny jest przebieg kampanii. Niezmiennie zachęcam do odwiedzin i wsparcia kampanii na kickstarterze: 303 SQUADRON .


Nowy dodatek i kości

Ostatnio pisałem o płatnym dodatku „Brother in Arms”, a tu kolejne zaskoczenie – „Convoy”, czyli płatne rozszerzenie wprowadzające do gry bitwy morskie! 7 nowych miniaturek, z czego jeden U-Boot, 2 jednostki morskie i 4 Messerschmitty Bf 110 niewątpliwie urozmaicą kolejne rozgrywki. Kosz tego dodatku oszacowano na 24$, ale wspierając ufundowanie gry można go otrzymać w cenie 19$.

Wprowadzenie drugiego płatnego rozszerzenia pozwoliło na określenie nowego poziomu wsparcia. Teraz każdy może zostać Generałem wydając 110$ za pakiet gry podstawowej i dwóch rozszerzeń, co pozwala zaoszczędzić min. 15$ w stosunku do wersji sklepowej. Trzeba również pamiętać, że tylko poprzez wsparcie wydania gry można otrzymać dodatkowe misje, scenariusze, samolot i karty walk, które były celami społecznościowymi lub zostały dodane przez wydawcę.

Poza rozszerzeniem pojawiły się również dodatkowe kości w cenie 14$. Nie są one wymagane do rozgrywki, ponieważ podstawka zawiera taki zestaw, ale niewątpliwie ułatwią prowadzenie gry wieloosobowej.


Nowe cele i finisz kampanii

Dzięki wsparciu internautów w przeciągu ostatnich dwóch dni udało się odblokować dwa kolejne cele społecznościowe. Już teraz każdy wspierający wraz z grą otrzyma dodatkową kartę walki, jak i karty pilotów w pełnym kolorze. Obecnie pozostał już tylko jeden cel społecznościowy do odblokowania. Jeżeli do soboty znajdzie się ok. 200 osób, które polajkują profil 303 SQUADRON na fb, to każda osoba, która kupi grę podczas kampanii otrzyma dodatkową kartę walki.

Ostatnią nowością, jaka pojawiła się na stronie kampanii, to nowe cele podstawowe, które można odblokować po uzbieraniu konkretnej kwoty. Najwięcej pozytywnych opinii zebrał dodatek wprowadzający do gry całkiem nowy model miniaturki: Ju 87 Stuka. Próg wsparcia wynosi 80 tys. ale na końcówce kampanii wszystko jest możliwe. Po drodze czeka jeszcze 50 różnych kart do odblokowania.

Dosłownie przed chwilą, bo w trakcie pisania tego posta, Hobbity dodały kolejną aktualizację kampanii, w której można przeczytać o niesamowitym prezencie z okazji świąt. Każdy, kto zakupi grę podczas kampanii otrzyma oryginalną ścieżkę dźwiękową, która na pewno zadba o odpowiedni klimat w trakcie rozgrywki.
Jak wesprzeć wydanie?

Na koniec standardowo przypominam jak można wesprzeć projekt. Najważniejsze to założenie konta na Kickstarterze i ustawienie płatności kartą. Należy pamiętać, że środki z karty zostaną automatycznie ściągnięte tylko wtedy, gdy gra zostanie ufundowana. Kurs dolara będzie również przeliczony w dniu ufundowania gry. Jeżeli chodzi o przesyłkę to twórcy gry dla polskich wspierających oszacowali ją na 5$, przy czym można się dogadać z innym graczem i kupić dwa lub więcej egzemplarzy zmniejszający przy tym koszt przesyłki. Oczywiście w podobny sposób można dokupić kilka rozszerzeń zmniejszając tym samym koszt przesyłki.

Wszystkie zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony kampanii.

phm. Radosław Kałuża HR
Przewodniczący HKG Gildia