303 Squadron czeka na Twoje wsparcie

Jeżeli szukasz historycznej gry z bardzo dużą planszą, figurkami samolotów i możliwością rozwoju swojego pilota poprzez wykonywanie kolejnych scenariuszy, to koniecznie zajrzyj na stronę: 303 SQUADRON , gdzie można wesprzeć wydanie gry jeszcze tylko do 21 grudnia.


Bitwa o… Kickstarter

O samej grze wydawnictwa Hobbity.pl pisałem już tutaj, więc zainteresowanych gorąco zapraszam do przeczytania, natomiast co takiego już się wydarzyło w samej kampanii? Zbiórka na wydanie gry zaczęła się 4 grudnia i do tej pory wsparcia udzieliło już ponad 370 graczy, co przełożyło się na zgromadzenie 27 tys. dolarów z wymaganych 70 tys.

Ważne jest jednak to, że gra obecnie będzie wydana w wersji angielskiej, chyba, że wsparcia udzieli 150 osób z danego kraju. Aby rodzimy gracz mógł cieszyć się polską wersją brakuje ok. 95 osób, więc zachęcam wszystkich do wsparcia projektu, a wesprzeć można na dwa sposoby: zakup gry za 79$ lub przekazanie 10$, aby okazać poparcie dla autorów i wydawcy. Więc jeżeli nie możesz obecnie kupić gry to warto jednak przekazać chociaż 10$ dla powodzenia projektu.


Zmiany w kampanii

Od 4 grudnia można było zauważyć kilka zmian w kampanii, jakie organizatorzy wprowadzili obserwując zachowania graczy i przebieg zbiórki. Najważniejszy dla polskich graczy było zmniejszenie progu liczby wspierających, aby można było cieszyć się polską wersją gry. Wcześniej ten próg wynosił 300 osób, a obecnie jak już wspomniałem 150.

Kolejną zmianą były progi w celach społecznościowych. Zmniejszeniu uległy wysokości liczby polubień stron wydawcy i gry na fb, a także gry na portalu BGG, czyli BoardGameGeek. Obecnie przełożyło się to na odblokowanie trzech celów społecznościowych, które trafią do każdego ufundowanego egzemplarza gry. Co otrzymają wspierający? Nowe karty walki, dwóch nowych pilotów i akrylowe znaczniki. Do odblokowania pozostały jeszcze kolejne karty walki i pełnokolorowy druk kart pilotów. Jak pomóc w odblokowaniu tych dwóch celów i nie zapłacić ani złotówki? Wystarczy wejść i polajkować stronę HOBBITY.pl oraz polajkować projekt na BoardGameGeek – uwaga: wymagane jest założenie konta.


Zawartość pudełka

Pomimo kilku odblokowanych celów i kolejnych, które czekają na wspierających, już sama zawartość pudełka robi wrażenie. Na graczy czekają m.in. 32 modele samolotów i wielka plansza o wymiarach 100 x 70cm. Więcej o samej zawartości na poniższej grafice ze strony kampanii.


Jak wesprzeć wydanie?

Najważniejsze to założenie konta na Kickstarterze i ustawienie płatności kartą. Należy pamiętać, że środki z karty zostaną automatycznie ściągnięte tylko wtedy, gdy gra zostanie ufundowana. Kurs dolara będzie również przeliczony w dniu ufundowania gry. To co jest jeszcze ważne, to to, że w każdej chwili można wycofać swoje wsparcie bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów, ale po co? 🙂 Jeżeli chodzi o przesyłkę to twórcy gry dla polskich wspierających oszacowali ją na 5$, przy czym można się dogadać z innym graczem i kupić dwa lub więcej egzemplarzy zmniejszający przy tym koszt przesyłki.

Zachęcam do zapoznania się ze stroną kampanii i obejrzenia wszystkich filmików promujących grę. W tym celu kliknij na grafikę poniżej.

phm. Radosław Kałuża HR
Przewodniczący HKG Gildia