Wizytówka drużyny na DMB 2019

Wielkimi krokami zbliża się święto wszystkich skautów, czyli Dzień Myśli Braterskiej. To właśnie 22 lutego obchodzimy rocznicę urodzin założyciela skautingu Roberta Baden-Powella. Przygotowania do obchodów drużyna niedźwiedzi rozpoczęła już na ostatniej zbiórce ubiegłego miesiąca – 25 stycznia, kiedy to wspólnie zaprojektowano i wykonano elementy wizytówki drużyny.

Praca w zastępach

Zbiórka rozpoczęła się od przytoczenia legendy o „Skaucie we mgle”, w której to podróżnik z Ameryki zagubiony wśród angielskiej mgły spotyka nagle małego skauta. Ernest Thompson Seton, bo o nim mowa, przypłynął do Anglii na spotkanie z gen. Robertem Baden-Powellem. Seton – pseudonim Czarny Wilk, był jednym z twórców skautingu, współpracownikiem Bi-Pi i założycielem ruchu puszczańskiego Woodcraft w Ameryce.

Po wysłuchaniu legendy członkom drużyny został przedstawiony plan wykonania wizytówki drużyny. Każdy z zastępów miał za zadanie przygotować jedno „ze skrzydeł” wizytówki, które potem złączone w całość utworzą specjalne pudełko. Poza artykułami papierniczymi zastępy mogły korzystać z wydrukowanych zdjęć, kartek pocztowych Poczty Harcerskiej i Harcerskiego Klubu Gier Gildia lecz najważniejsza była inwencja samych członków.

Na pierwsze efekty nie trzeba było długo czekać, co pozwoliło na naukę nowej piosenki pod tytułem Drogi Lesie. Ostateczny efekt wizytówki niebawem.

Wizytówka drużyny na DMB
Wizytówka drużyny na DMB
Wizytówka drużyny na DMB
Wizytówka drużyny na DMB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *