Trzy tytuły dla Szczwanych Szopów

Już za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny a wraz z nim Rok Harcerski 2017/2018, którego start zaplanowano na 16 września. Minione wakacje to nie tylko wspaniała zabawa na Obozie Szczepu w Siamoszycach, ale również satysfakcja z pracy, zaangażowania i trudów, jakie członkowie „Szczwanych Szopów” włożyli w kilka przedsięwzięć roku ubiegłego zdobywając tym samym trzy tytuły: Mistrzowska Gromada Chorągwi Śląskiej, Złota Gromada w ramach Turnieju Gromad ZHP oraz otrzymany po raz drugi Tytuł Drużyny Grunwaldzkiej.

Trzy tytuły dla Szczwanych Szopów

Tytuł i Odznaka Grunwaldzka

W dniach 10-16 lipca odbył się XLVI Ogólnopolski Zlot Grunwaldzki 2017, w trakcie którego przyznano Tytuły i Odznaki Drużyn Grunwaldzkich, będących efektem meldunku z całorocznej pracy jednostki w ramach prowadzonego przez Wspólnotę Drużyn Grunwaldzkich współzawodnictwa. Jak przed rokiem, tak i tym razem „Szczwane Szopy” otrzymały za włożony w wykonanie zadań trud Tytuł i Odznakę Drużyny Grunwaldzkiej, a tym samym prawo do posługiwania się mianem „Grunwaldzka” w nazwie gromady przez kolejne 2 i pół roku.

W ramach podjętych działań zawartych w propozycji programowej „Quo Vadis” zuchy zapoznały się z postaciami Józefa Piłsudskiego i Misia Wojtka, promowały swoją działalność i idee bycia najmłodszym członkiem harcerskiej wspólnoty, a także zgłębiły tajniki zawodu policjanta i listonosza.

Tytuł Złotej Gromady ZHP

Wraz z ostatnimi dniami czerwca zakończył się Wiosenny Etap Turnieju Gromad ZHP, po którym nastąpiło podliczenie zdobytych punktów po trzech kolejnych etapach tegorocznej edycji turnieju. Poprzez realizację zadań wybranych z sześciu dostępnych kierunków programowych gromada z naszego szczepu zakwalifikowała się do kategorii złotej i otrzymała tytuł Złotej Gromady. Tym samym „Szczwane Szopy” są jedną z trzech gromad Chorągwi Śląskiej ZHP, której przyznano ten tytuł w obecnej edycji.

Mistrzowska Gromada Zuchowa

Jeszcze przed rozpoczęciem wakacji na wniosek Referatu Zuchowego w rozkazie L14/2017 hm. Anny Peterko Komendantki Chorągwi Śląskiej ZHP ukazała się informacja o nadaniu tytułu Mistrzowskiej Gromady Zuchowej 2016/2017 dla dziewięciu jaworznickich gromad, w tym „Szczwanych Szopów”. Jest to piąty już tytuł Mistrzowskiej Gromady Zuchowej, który zdobyli najmłodsi członkowie naszego szczepu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *