Szczwane Szopy na podium w WKŚ

Na dniach zostały ogłoszone wyniki Wielkiego Konkursu Świątecznego zorganizowanego przez Referat Zuchowy Chorągwi Śląskiej ZHP, w którym co roku biorą udział zuchy z 13 Grunwaldzkiej Jaworznickiej Gromady Zuchowej „Szczwane Szopy”. Tym razem najmłodsi członkowie szczepu spróbowali swoich sił w kategorii Choinka. W rezultacie przesłana na konkurs majsterka została zaklasyfikowana na II miejscu.

WKŚ po amerykańsku

W tym roku członkowie referatu w wyborze tematyki postanowili zainspirować się amerykańskimi ozdobami i tak wszystkie gromady biorące udział w konkursie miały zdecydować czy idą w czerwień i złoto czy jednak w granat i srebro. We szranki stanęły 32 gromady z 12 śląskich hufców w trzech zaproponowanych kategoriach: bombka, choinka i gwiazdka.


Wypowiedź

Wybór kategorii był dość prosty i sugerowany zarówno ilością zuchów w gromadzie, jak i pomysłem zrodzonym w wyobraźni kadry – wspomina Drużynowy Szczwanych Szopów. – Niemniej nie jest to nasza ulubiona kategoria. Od początku istnienia gromady co roku wybieraliśmy kategorię „Wieniec”, w której co roku zdobywaliśmy pierwsze miejsce, lecz po zredukowaniu ilości kategorii z 5 do 3 nie pozostało nam nic innego jak spróbować swych sił w nowej formie. Niestety zeszłoroczna bombka nie została doceniona, więc tym bardziej cieszy fakt zajęcia w tym roku drugiego miejsca w kategorii choinka – dodaje phm. Kałuża.


Największe słowa uznania należą się wszystkim szopom, które mozolnie sklejały kostki składające się na choinkę, jak i zbijały drewniany stelaż – niejednokrotnie mając pierwszy raz w rękach młotek.

Nie tylko Szopy

Wśród tegorocznych laureatów Wielkiego Konkursu Świątecznego znalazła się również 2 Jaworznicka Gromada Zuchowa „Młode Wilki” z XIX Szczepu Harcerskiego „Grodzisko”, która zajęła III miejsce w kategorii Bombka Choinkowa.

Dodatkowo został rozstrzygnięty konkurs dla Namiestnictw Zuchowych na wspólną majsterkę – Roziskrzoną girlandę świąteczną, którą kadry gromad zuchowych przygotowały na listopadowym spotkaniu. Jak i przed rokiem Namiestnictwo Zuchowej Hufca ZHP Jaworzno zajęło I miejsce na równi z Namiestnictwem z Hufca ZHP Ziemi Będzińskiej.

Szczwane Szopy na podium w WKŚ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *