Strażnicy Czasu na posterunku

Kilkanaście lat temu, a dokładnie 2001-2003 roku, oglądając popularny wśród dzieci kanał Cartoon Network młodzi widzowie mogli zetknąć się z przygodami nieustraszonych, chodź nieco nieogarniętych, galaktycznych funkcjonariuszy. To właśnie przygody Buck’a Tuddrussel’a i Larry’ego 3000 stały się kamieniem węgielnym pierwszego cyklu sprawnościowego najmłodszych członków szczepu w tym roku. Pora na podróż w czasie!

Strażnicy Czasu na posterunku

O niestałości historii

W roku milionowym zauważono, że w miarę postępu przeszłość nie jest niezmienna. Innymi słowy: im dłużej trwa historia tym bardziej staje się niestabilna. To okrycie wymusiło powstanie galaktycznej służby – Strażników Czasu, których zadaniem było monitorowanie i naprawianie przeszłości. Niestety pech chciał, że na jednym pokładzie znalazło się dwoje funkcjonariuszy, którzy nie znali się kompletnie na historii. Dzięki zrządzeniu losu w ich szeregi wstąpił Otto – 8 letni geniusz historii, który do tej pory przebywał w sierocińcu.

Tak oto Strażnicy Czasu w nowym składzie podróżowali po zakamarkach przeszłości i naprawiali deformację historii. Od przekonania Einsteina, aby porzucił handel samochodami, poprzez namówienie Lorda Sandwicha, by ten dodał do swojej nowej potrawy specjalny składnik – masło, po Edgara Allana Poe piszącego o różowych króliczkach – bohaterowie pierwszego cyklu sprawnościowego mieli wiele do roboty.

Strażnicy Czasu na posterunku
Strażnicy Czasu na posterunku

Spojrzenie w przyszłość

Członkowie gromady z wielkim entuzjazmem przyjęli wiadomość o możliwości wstąpienia w szeregi Strażników Czasu. Zanim jednak to nastąpiło, każdy zuch miał za zadanie zastanowić się i narysować „miasto przyszłości” wraz z jakimś niesamowitym wynalazkiem. Widać dzisiejsze dzieci marzą o lataniu, gdyż najczęściej można było zobaczyć i usłyszeć o podniebnych statkach, które transportowały by ich do szkół. Pojawiły się również pomysły zamieszkania na innych planetach lub w samym kosmosie.

Aby lepiej zobrazować Szopom wielkości planet w naszym Układzie Słonecznym, w stosunku do największych znanych planet, gwiazd i galaktyk, kadra zaprezentowała swoim podopiecznym animację komputerową, a także wyjaśniła jak należy odczytywać 1 rok świetlny w oparciu o znane im odległości podane w metrach. Z taką wiedzą o przestrzeli międzygalaktycznej i otwartym umysłem na przyszły wynalazki ludzkości Szczwane Szopy przystąpiły do szkolenia.

Rozpoczynamy szkolenie

Każdy członek załogi, który będzie musiał cofnąć się w czasie powinien być przygotowany na wszystko, a przede wszystkim musi być zdyscyplinowany i trzeźwo myśleć podczas wykonywania niebezpiecznych misji. W tym celu zajęcia poprowadzone przez oficera Wica Tuddrussela rozpoczęły się od nauki musztry oraz pokonania toru przeszkód. Zuchy wykazały się również zwinnością podczas unikania deszczu piankowych meteorów oraz zaradnością przy spotkaniu z Czarną Dziurą w zabawie z wykorzystaniem chusty animacyjnej.

Jednak sama zwinność i siła to za mało, aby poradzić sobie z naprawieniem przeszłości. Zuchy miały również za zadanie połączyć osoby z wydarzeniami oraz zapamiętać jak najwięcej rzeczy w trakcie KIM’a.

Podczas podsumowania nauki w Akademii młodzi adepci prześledzili jeszcze jedną z przygód Bucka, Larrego i Otto. Teraz już będąc pełnoprawnymi Strażnikami Czasu mogą wyruszyć na swoją pierwszą misję. Kontroluj przeszłość by chronić przyszłość!

Strażnicy Czasu na posterunku
Strażnicy Czasu na posterunku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *