Sportowe zmagania w Klubie Niko

Jaworznianie zamieszkujący różne dzielnice miasta powoli już przyzwyczaili się do widoku harcerzy z zielonymi chustami pomagającymi przy różnych inicjatywach lokalnych. Tym razem członkowie szczepu zawitali do Klubu Niko w Byczynie, aby tam zaangażować się w sportowe zmagania z okazji rozpoczęcia wakacji.

Sportowe zmagania w Klubie Niko

Aktywne rozpoczęcie lata

Sportowe zmagania „Ruch w stronę zdrowia – aktywnie i rodzinnie” zorganizowane przez pracowników Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie – Klub Niko, które odbyły się 24 czerwca, były inicjatywą głównie skierowaną do najmłodszych mieszkańców dzielnicy Byczyna. W ramach imprezy starsze i młodsze dzieci mogły wziąć udział w szeregu konkurencji z atrakcyjnymi nagrodami. Organizatorzy przygotowali m.in. trening z Akademią 2012, zapasy sumo, rowerowe zmagania na torze przeszkód, sportowe kalambury czy taneczną gimnastykę z minionkiem. Najmłodsi uczestnicy mogli również skorzystać z dmuchanego zamku.

Pomimo bogactwa atrakcji przygotowanych przez Klub Niko, nie zabrakło przeprowadzanych przez członków HKG „Gildia” wyścigów z wykorzystaniem 3-osobowych nart, skoków na dużej skakance czy skoków w workach. Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych, cieszyła się duża jenga zaprojektowana przez Gildię.

Sportowe zmagania w Klubie Niko