Safe ZONE na zbiórce Wyżu

Witaj w świecie prawdopodobnej przyszłości. Świecie wyniszczonym przez wojnę atomową. Świecie, gdzie radioaktywne deszcze i zmutowane dzikie wilki stały się szarą rzeczywistością. To właśnie do takiego świata zostali przeniesieni członkowie 3 Jaworznickiej Drużyny Harcerskiej Wyż w kolejnej odsłonie gry fabularnej ZONA przygotowanej i przeprowadzonej przez przybocznego Druha Janka. Tym razem wędrowcy mogli schronić się w specjalnie przygotowanej strefie bezpieczeństwa, w której jednak nie mogli zaprzestać walki.

Przepychanki w Safe ZONE

W grudniu minionego roku członkowie drużyny wzięli udział w przygotowanej wówczas grze fabularnej, po której większość zgłosiła kilka ciekawych pomysłów na rozwój fabuły. Analizując przez okres świąteczny plusy i minusy poszczególnych sugestii powstała druga wersja gry, która tym razem zakładała wykonywanie testów szczęścia i interakcję pomiędzy poszczególnymi grupami wędrowców.

Tym razem podzieleni losowo na cztery ekipy członkowie drużyny i uzupełniwszy szybko swoje karty przeszli do rozegrania zerowej tury w Strefie Bezpieczeństwa. W tym celu wykorzystano elementy gry Kolejka przybliżające czasy PRL’u. Patrole otrzymały wybrane karty przepychanek w kolejkach i rozdysponowały swoich przedstawicieli przy konkretnych punktach sprzedaży towarów. Po dwóch turach walki o pierwszeństwo przy ladzie patrole otrzymały dodatkowy asortyment i wyruszyły na eksplorację najbliższej okolicy.

Test szczęścia

Przed rozpoczęciem gry każdy patrol ustalił swój poziom szczęścia za pomocą specjalnych kości. W ten sposób przed każdą zmianą lokacji harcerze wykonywali test szczęścia. Wynik pozytywny pozwalał na dotarcie do wybranej lokacji bez większych problemów, natomiast negatywny wynik skutkował spotkaniem z watahą zmutowanych wilków. Również w tym drugim przypadku o dalszym losie ekipy decydował wynik rzutu kością, na wskutek którego dochodziło do walki, ucieczki lub spłoszenia watahy.

Wśród lokacji, do których udali się członkowie drużyny znalazły się m.in. stacja paliw, opuszczona szkoła, teatr czy zejście do metra. Na zakończenie każdego dnia ekipa musiała opisać w jaki sposób i czego użyła do przygotowania posiłku, co zmniejszało codziennie ich zapasy żywności. Poza znalezieniem ciekawych przedmiotów w wybranych miejscach patrole co trzeci dzień mogły wziąć udział w kolejnej dostawie asortymentu w Strefie Bezpieczeństwa.

Ze względu na brak czasu gra nie została ukończona i będzie kontynuowana na najbliższej zbiórce drużyny.

Safe ZONE na zbiórce Wyżu
Safe ZONE na zbiórce Wyżu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *