Przekroczyć Prypeć, czyli świat w Zonie

„W dzień wszystko wydaje się oczywiste, człowiek ma wrażenie, że wszystko widzi, że istnieje coś takiego jak bezpieczeństwo. Nocą nikt nie ma złudzeń – każdy jest zdany tylko na własne siły.” – to własnie do książki Michała Gołkowskiego „Drugi Brzeg”, z której pochodzi cytat został nawiązany temat zbiórek prowadzonych przez Druha Jankowskiego. Czy harcerze poradzili by sobie w takim świecie?

Schron i zadania

Po pozytywnym odbiorze przeprowadzonej postapokaliptycznej gry w pierwszych miesiącach tego roku członkowie 3 Jaworznickiej Drużyny Harcerskiej „Wyż” ponownie zostali postawieni przed dylematami i problemami jakie przyniosła ze sobą przyszłość w okolicach Sarkofagu. Tym razem główny motyw oparty został o drugą część „Ołowianego świata”.

Zbiórka, która została przeprowadzona 18 maja, rozpoczęła się od przeczytania fragmentów książki „Drugi Brzeg”, aby lepiej wprowadzić w klimat Zony członków drużyny. Zaraz potem rozpoczęła się gra. Zadaniem harcerzy było wyrysowanie schronu, w którym podzieleni na patrole harcerze mieli podjąć kilka niełatwych decyzji związanych z przetrwaniem. Gra miała za zadanie nauczyć Niedźwiedzi logicznego myślenia i dogadywania się w niełatwych sytuacjach.

Na drugiej zbiórce przeprowadzonej w terenie członkowie drużyny uczyli się posługiwać replikami ASG na kulki oraz doskonalili umiejętności krycia i podchodów.

Przekroczyć Prypeć, czyli świat w Zonie

Drugi Brzeg

Książka polskiego pisarza powieści fantastycznych zabiera czytelnika w świat Miszki – stalkera polskiego pochodzenia, który tym razem postanawia udać się do samego serca Zony. Bohater książki po przekroczeniu rzeki Prypeć ma nadzieję odnaleźć odpowiedzi na pytanie, co dziwnego dzieje się z jego głową i jak pozbyć się koszmarów, które sprawiają, że zmienia się powoli w chodzącego trupa.

Tak jak w przypadku pierwszego tomu, tak i tutaj czytelnik odnajdzie dynamiczną akcję i ciekawą narrację, a spójna całość i łatwa orientacja w upływie czasu nie pozwoli szybko oderwać się od kolejnych stron.

„- Dzięki za lekcję – zwracam się do milczącej Zony. – Przyjąłem, zrozumiałem, przepraszam.” – Michał Gołkowski, Drugi Brzeg.

Przekroczyć Prypeć, czyli świat w Zonie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *