Postapokaliptyczny świat jutra

Pierwsza marcowa zbiórka drużyny harcerskiej została oparta o uniwersum postapokaliptycznej wizji przyszłości, kiedy to na powierzchnię w poszukiwaniu przydatnych przedmiotów, artefaktów i skarbów wychodzą stalkerzy, natomiast pozostali członkowie przetrwałych ekip posiadają swoje unikalne zawody i umiejętności. Jak z wyborami mającymi na celu przetrwanie poradzili sobie członkowie drużyny?

Realizacja projektu

Pierwsza część zbiórki polegała na sprawdzeniu nabytej w trakcie ostatnich zbiórek wiedzy z zakresu zarówno szczepu, jak i ogółu harcerstwa. Aby udzielić odpowiedzi należało przejść przygotowany tor przeszkód. Następnie rozegrano partię w zabijaka.

W tym czasie najstarsi członkowie drużyny będący trzonem tworzącego się zastępu starszoharcerskiego spotkali się z kadrą szczepu w celu omówienia rozpoczęcia realizacji pierwszego projektu, jak i prób na stopień pionierki i odkrywcy. Członkowie zastępu zagłębią się w najważniejsze dzieje harcerstwa przygotowując grę karcianą ScoutLINE, poznają strukturę Związku oraz działające na terenie kraju inne organizacje harcerskie. Zapoznają się również z wybraną pozycją z literatury harcerskiej.

Stalker

Po powrocie do reszty drużyny najstarszych członków kadra rozpoczęła grę przenosząc wszystkich w postapokaliptyczna przyszłość. W świecie jutra, po wybuchu bomby atomowej, w schronach znajdowało się po siedmiu członków ekip. Każdy z nich posiadał swoje unikalne zdolności przypisane do wykonywanego zawodu. Ekipy miały za zadanie przeanalizować sytuację, w jakiej się znajdują i skategoryzować pod względem przydatności zdolności każdego z członków. Podczas dyskusji, które wywiązały się na temat planu przetrwania w nieprzyjaznym dla człowieka środowisku, członkowie ocalałych ekip musieli podjąć decyzję w jaki sposób przetrwać w ZONIE. Nad wszystkim czuwał wędrujący stalker, który doradzał ekipom najlepsze rozwiązania.

Gra pozwoliła młodym harcerzom na zastanowienie i przeanalizowanie, które z obecnie dostępnych na rynku pracy zawodów mają najkorzystniejsze dla przyszłości ludzi znaczenie.

Postapokaliptyczny świat jutra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *