Podsumowanie Obozu Chwatów

Minęły trzy dni odkąd zuchy i harcerze VI Szczepu Harcerskiego „Chwaty” wrócili do Jaworzna po dwóch tygodniach pobytu na bazie Hufca ZHP Ziemi Myszkowskiej w Siamoszycach. Piętnaście dni wspólnej zabawy, przygody i pracy metodycznej to doskonałe podsumowanie całorocznej pracy w jednostkach. A jak wyglądał pierwszy od kilku lat samodzielny obóz szczepu? Zobaczcie na naszej infografice.

Obóz w liczbach

W tegorocznym obozie wzięło udział 36 uczestników, z czego 29 zuchów i harcerzy, 1 osoba niezrzeszona, 2 młodszych członków kadry, 2 wychowawców oraz kwatermistrz i komendant. Wszyscy zostali zakwaterowani w czterech namiotach i trzech drewnianych domkach.

Przez 15 dni pobytu, licząc dzień przyjazdu i wyjazdu, członkowie szczepu spotkali się 10 razy na placu apelowym. Odwiedzili cztery razy basen gminny w Kroczycach oraz wzięli udział w dwóch wycieczkach – do Żarek i na Zamek w Ogrodzieńcu.

Praca metodyczna

Letnia forma wypoczynku to również doskonała okazja do pracy metodycznej z podopiecznymi. W trakcie obozu zuchy i harcerze mają okazję zrealizować sprawności, zadania zespołowe czy projekty starszoharcerskie. To również idealny moment aby zorganizować niezapomniane Przyrzeczenia Harcerskie i Zobowiązania Instruktorskie. Poniżej przedstawiamy infografikę zawierającą całą pracę metodyczną podczas tegorocznej akcji letniej.

Podsumowanie Obozu Chwatów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *