PRZYGODA czeka za rogiem

Wyrusz razem z nami na poszukiwania MOCY i przeżyj niezapomniane wakacje.

Obóz CHWATÓW w Siamoszycach

To pierwszy raz od dawna, kiedy to kadra szczepu zdecydowała się na zorganizowanie samodzielnego obozu. Na miejsce wybrano sprawdzony Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy AMONIT w Siamoszycach, należący do Hufca Ziemi Myszkowskiej.

Być jak Jedi

Uczestnicy podczas pobytu na obozie realizują zadania cyklów sprawnościowych (zuchy) oraz stopni i sprawności (harcerze), które wpływają zarówno na ich rozwój psychiczny, emocjonalny oraz fizyczny.

Fabuła tegorocznego obozu związana będzie ze światem wykreowanym przez Geogra Lucasa. Uczestnicy wcielą się w rolę Padawanów i Młodych Rycerzy Jedi, aby wspólnie rozwiązywać zagadki i problemy mieszkańców galaktyki, tropiąc jednocześnie zakłócenia Mocy.

Dodatkowym atutem są zajęcia oparte o Prawo Harcerskie, średniowieczny Kodeks Rycerski i Kodeks Zakonu Jedi.

Kontakt

Agata Lach (604 135 446)
Radosław Kałuża (781 136 758)
Izabela Tutaj (730 605 797)
Wojciech Dudek (536 476 076)

Adres ośrodka

OSW Amonit,
ul. Spacerowa 1b Przyłubsko
42-425 Kroczyce
Woj. Śląskie, Powiat Zawierciański

Niezbędnik uczestnika

• śpiwór, poduszka
• mundur harcerski / chusta
• legitymacja szkolna
• latarka, kubek (metalowy/plastikowy)
• niezbędne leki z listą i harmonogramem zażywania
• odliczona kwota kieszonkowego wraz ze wskazaniami w jakiej wysokości wypłacać

Niezbędnik garderobiany

• nakrycie głowy (ochronne przed słońcem)
• kurtka przeciwdeszczowa, bluza
• pełne obuwie i obuwie sportowe
• klapki pod prysznic, przybory do mycia
• długie spodnie (min. 2 pary), krótkie spodenki
• bielizna, strój kąpielowy
• ciepła piżama / ciepły dres do spania

ZAKŁÓCENIA MOCY na Zewnętrznych Rubieżach

W odpowiedzi na wezwanie Rady Mistrzów Jedi na Coruscant przybywają Padawani i Młodzi Rycerze Zakonu. Mistrz Qui-Gon Jinn polecił zebranym udać się na Zewnętrzne Rubieże w celu zbadania niepokojących zakłóceń Mocy. Podczas swojej podróży pomagają mieszkańcom układów planetarnych i śledzą źródło wspomnianych zakłóceń.

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Amonit

Teren ośrodka o powierzchni ok. 2 ha jest zlokalizowany w suchym sosnowym lesie w odległości 500 m od wsi Siamoszyce. Na terenie ośrodka znajdują się: świetlica w budynku, kuchnia w budynku wraz ze stołówką, budynek lekarski, budynek WC i natrysków, boisko betonowe do koszykówki i siatkówki, strzelnica do broni pneumatycznej, możliwość strzelania z łuków, internet bezprzewodowy, wydzielone miejsce pod ognisko. W pobliżu przyrodnicza ścieżka edukacyjna zbudowana przez ZHP Hufiec Ziemi Myszkowskiej. Ośrodek jest ogrodzony i oświetlony latarniami.

Nurtujące pytania przed wyjazdem na obóz

Wychodząc naprzeciw rodzicom i opiekunom przed wysłaniem zuchów i harcerzy na obóz, odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania oraz staramy się sami rozwiać wszystkie wątpliwości.

30 lipca (niedziela) spotykamy się o godz. 10:30 za Galerią GALENA (parking od ul. Rzemieślniczej), skąd autokar zabierze uczestników obozu prostu na OSW Amonit. Powrót nastąpi 13 sierpnia (niedziela) ok. godz. 12:00. Dokładniejsza godzina zostanie przesłana sms'em.
Osobiście odradzamy, ponieważ program obozu został przygotowany tak aby zapewnić wiele atrakcji naszym zuchom i harcerzom. Dodatkowo organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za zgubione lub uszkodzone urządzenia zabrane przez uczestników.
Kadra ustaliła godziny, w których rodzice mogą kontaktować się z dziećmi. Jest to pora poobiednia, kiedy uczestnik nie bierzez udziału w przygotowanych zajęciach. Wystarczy zadzwonić na jeden z podanych numerów członków kadry, aby porozmawiać z synem lub córką. Kadra oczywiście ma przy sobie telefony przez cały czas.
Właściciel OSW Amonit zapewnia opiekę medyczną 24h na dobę. Gabinet personelu metydznego znajduje się na terenie ośrodka. Kadra zgłasza wszelkie urazy, jak i pilnuje aby dzieci zażywające regulanie leki nie zapominały o nich.
Oczywiście. Kadra obozu przewidziała taką możliwość i zaprasza do przyjazdu 6 sierpnia na zaplanowane atrakcje dla rodziców. Aby tymczasowo zabrać dziecko na wycieczkę tego dnia należy wypełnić odpowiednie dokumenty w kadrówce. Należy również poinformować kadrę o przywiezieniu z powrotem dziecka.
Jak najbardziej! Adres ośrodka jest podany w zakładce O OBOZIE. Planujemy również stały kontakt z Jaworznem i poinformujemy o możliwości przekazania paczek w godzinach popołudniowych naszemu "kurierowi".
Kieszonkowe, od 50 zł do 150 zł, najlepiej w 10 złotówkach, można przekazać w podpisanych kopertach kadrze obozu (z informacją ile max. można wypłacić dziennie lub w czasie wycieczki). Przewidujemy 1-2 wycieczki i kilka odwiedzin oddalonego o 30 minut drogi sklepiku spożywczego.
Wszystkie leki zapakowane w podpisaną imieniem i nazwiskiem kosmetyczkę lub ostatecznie w reklamówkę, wraz z wykazem leków i wytycznymi odnośnie dawkowania, należy przekazać kadrze obozu przy autokarze. Całość trafia do gabinetu opieki medycznej gdzie będą dawkowane uczestnikom według dołączonych wskazań.
Z członkami kadry obozu można kontaktować się w każdej chwili. W przypadku gdyby wychowawca nie odbierał prosimy o przesłanie sms'em prośby o kontakt i podanie swojego imienia oraz nazwiska - oddzwoni najszybciej jak będzie to możliwe. W przypadku dłuższej rozmowy prosimy o kontakt w godzinach od 22 do 23.

MAY The Force Be With You


Copyright © VI Szczep Harcerski "Chwaty"
Template By WowThemes.Net