O Świetle Betlejemskim i zuchach

Ostatnia ubiegłoroczna zbiórka Szczwanych Szopów, a zarazem zakończenie realizacji podwójnego cyklu sprawnościowego Majsterklepki i Świętego Mikołaja, odbyła się 19 grudnia. Wtedy również zuchy mogły zabrać do swoich domów Betlejemskie Światło Pokoju, aby jego płomień zagościł na wigilijnych stołach.

Światło z Betlejem

Na początku zbiórki zuchy wysłuchały historii o drodze jaką pokonuje Betlejemskie Światło Pokoju za sprawą skautów z całego świata, aby w Wigilię Bożego Narodzenia zapłonąć na stołach w jak największej liczbie domów.

Zaraz po gawędzie, podczas zabawy, trójka z członków gromady wyruszyła na poszukiwanie swoich własnych chust ukrytych na terenie szkoły. Choć poszukiwania trwały kilka minut, to wszyscy dzielnie powrócili do sali, gdzie kadra gromady oficjalnie zawiązała Dominice, Michałowi i Miłoszowi ich pierwsze chusty.

O Świetle Betlejemskim i zuchach

Rozśpiewane zuchy

W kolejnej części zbiórki zuchy w swoich szóstkach miały za zadanie przygotować inscenizację wybranego fragmentu z jasełek według przebiegu losowania. I tak szóstka pod przewodnictwem Natalii M. przedstawiła dobrą nowinę, jaką aniołowie przynieśli pasterzom, kolejna szóstka pod przewodnictwem Natalii S. poszukiwania stajenki przez Marię i Józefa, a męska szóstka pod przewodnictwem Antka fragment o przybyciu trzech króli.

Po zuchowym teatrze przyszła pora na wspólne kolędowanie i podsumowanie ostatnich zbiórek. Zuchy realizując wiele wymagań otrzymały sprawność majsterklepki oraz sprawność świętego mikołaja. Po zbiórce zuchy w towarzystwie rodziców mogły odpalić i zabrać ze sobą Betlejemskie Światło Pokoju.

Była to ostatnia zbiórka zuchowa w 2017 roku. Od stycznia zuchy rozpoczną realizację nowego cyklu sprawnościowego.

O Świetle Betlejemskim i zuchach

O Świetle Betlejemskim i zuchach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *