O Prawie Harcerskim słów kilka

Jest zawsze pogodny, jest oszczędny i ofiarny, a także jest pożyteczny i niesie pomoc bliźnim. To tylko niektóre z punktów Prawa Harcerskiego, nad którymi pochylili się członkowie 3 Jaworznickiej Drużyny Harcerskiej „Wyż” podczas piątkowej zbiórki 14 października.

Na słowie harcerza…

Na początku zbiórki harcerze i harcerki mieli za zadanie rozszyfrować tematykę, jaka będzie im towarzyszyła przez najbliższe dwie godziny. Już po chwili podzieleni na grupy rozbiegli się po szkole szukając ukrytych wiadomości. Każda z ekip miała odnaleźć dwie zaszyfrowane karteczki i wykorzystując GA-DE-RY PO-LU-KI dowiedzieć się, co było na nich zapisane. Rozszyfrowane przez drużynę punkty prawa zostały przy pomocy kadry szczegółowo omówione i zapisane, tak aby w dalszej części zbiórki każdy mógł z nich korzystać. Pierwszą część zbiórki zakończyła wspólna zabawa.

Harcerz sumiennie spełnia swoje obowiązki…

Aby lepiej zapamiętać poszczególne punkty prawa, każda z ekip miała kilka minut na przygotowanie inscenizacji wylosowanego zapisu. Członkowie drużyny przedstawili m.in. w jaki sposób harcerz jest oszczędny, a także jak niesie pomoc bliźnim. Pozostałe pięć niewylosowanych wcześniej punktów Prawa ekipy miało za zadanie przedstawić w formie graficznej. Już po chwili na plakatach można było odnaleźć m.in. rycerza czy miłowanie przyrody.

„..tej zielonej chusty”

Ten dzień był również wyjątkowy dla dwójki członków drużyny, którzy otrzymali chusty „Wyżu”. Serdecznie gratulujemy Nikoli i Jakubowi miana pełnoprawnego człona drużyny. Zbiórkę zakończyło obrzędowe „Pięć minut dla drużyny”, przed którym Druhna Emilia, realizując jedno z wymagań na sprawność, zagrała na gitarze piosenkę „Chusty Harcerskie”.

O Prawie Harcerskim słów kilka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *