Nowi pracownicy w fabryce Mikołaja

Czy w fabryce u św. Mikołaja znajdzie się miejsce dla najmłodszych członków szczepu? Zapewne nie jedno z dzieci chciałoby odwiedzić takie miejsce i zobaczyć dzielnie pracujące elfy i innych pomocników np. yeti – według Strażników Marzeń, którzy spędzają całe dnie na robieniu nowych zabawek i wszelakich ozdób. Nie inaczej było z Szopami, które swoją przygodę w tym miejscu rozpoczęły od zapoznania się z wszelakimi narzędziami i zasadami BHP.

Wielki Konkurs Świąteczny

Już pod koniec listopada członkowie gromady radośnie przyjęli wieść o rozpoczęciu nowego cyklu sprawnościowego, który nie dość że zabierze ich w magiczny świat najsłynniejszego staruszka na świecie, to w dodatku pozwoli zmierzyć się z całkiem nowymi umiejętnościami. Wielkim wyzwaniem było przygotowanie świątecznej majsterki, która została zgłoszona do Wielkiego Konkursu Świątecznego 2017 zorganizowanego przez Referat Zuchowy Chorągwi Śląskiej ZHP. W tym celu zbiórkę należało rozpocząć od kilka słów teorii.

Przed przystąpieniem do majsterkowania Druh Drużynowy omówił kilka niezbędnych i niejednokrotnie znajdujących się w każdej domowej walizce narzędzi. Od różnego rodzaju kluczy, śrubokrętów do pił, poziomic i metrów zuchy z zaciekawieniem zapoznawały się z każdym kolejnym narzędziem. Zostały również omówione w tym punkcie zasady BHP, po czym rozdysponowano wśród członków gromady konkretne zajęcia.

W czasie gdy wszystkie Szopy wycinały, składały i sklejały sześciany z przygotowanych siatek, każdy z zuchów podchodził aby móc wbić swój gwóźdź do ramy zaprojektowanej ozdoby – podświetlanej minecraftowej choinki z prezentami. Druh Radek objaśniał w jaki sposób trzymać młotek – chodź nie zawsze się to udawało, i czym można sobie pomóc przy wbijaniu gwoździa, tak aby nie uszkodzić własnych palców. Był to sprawdzian przed jeszcze większym wyzwaniem, z jakim miały do czynienia zuchy podczas ostatniej zbiórki, 12 grudnia, ale o tym już niedługo.

Nowi pracownicy w fabryce Mikołaja
Nowi pracownicy w fabryce Mikołaja
Nowi pracownicy w fabryce Mikołaja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *