Nowi członkowie w drużynie

Minął już miesiąc, odkąd do 3 Jaworznickiej Drużyny Harcerskiej „Wyż” przeszli nowi członkowie, którzy do niedawna uczęszczali na zbiórki „Szczwanych Szopów”. Byłe zuchy, teraz już harcerze, zaklimatyzowali się w nowym środowisku, a na pierwszej październikowej zbiórce oficjalnie otrzymali swoje „wyżowe” chusty.

Harcerz, ale jaki?

Piątkowa zbiórka, 7 października, poświęcona była zagadnieniu: „Jaki powinien być harcerz?”. Na początku członkowie drużyny szukali karteczek z zaszyfrowanymi dobrymi i złymi cechami, jakie mogą charakteryzować harcerzy. Następnie, po rozszyfrowaniu wszystkich cech, członkowie „Wyżu” naklejali je na narysowanego harcerza. Kolejnym zadaniem, przed którym swoich podopiecznych postawiła kadra, było zaprojektowanie krzyżówki z hasłem „harcerz”. W ramach ostatniego zadania uczestnicy przygotowywali w grupach po dwa hasła do kalamburów – cechy dobrego harcerza. Tego dnia w miejsce „5 minut dla drużyny” podzieleni na losowe grupy członkowie Wyżu przeszli test na zgranie się poprzez manewrowanie drewnianym labiryntem.

Nowi członkowie w drużynie

Ostatni test

W trakcie zbiórki byli członkowie gromady zostali wywołani przez Drużynowego „Szczwanych Szopów”. Ustawiwszy się jeden za drugim, z zasłoniętymi oczami i trzymając się za ręce, ruszyli prowadzeni przez Druha Radka w ostatnią zuchową podróż sprawdzającą ich odwagę i wzajemne zaufanie. Po dojściu do schodów każdy z byłych zuchów indywidualnie asekurowany przez Druha Radka schodził do szatni, gdzie czekało kolejne zadanie. Kiedy wszyscy już znaleźli się w dolnej części szkoły, po kolei siadali na specjalnej ruchomej platformie. W ten sposób byli przeciągani do przyszłej drużyny, gdzie otrzymali nowe chusty.

– Nieważne, który to raz, ponieważ każdy był, jest i będzie wyjątkowy – wspomina Drużynowy „Szczwanych Szopów” o przekazaniu zuchów do harcerzy. – Dla drużynowego takiego jak ja, który widzi swoich podopiecznych w dalszym ciągu zainteresowanych harcerstwem, to coś wspaniałego. To potwierdzenie, że przez trzy lata wspólnej zabawy i przygód młodzi ludzie w dalszym ciągu są zafascynowani spędzaniem swojego wolnego czasu w duchu harcerstwa, pomimo tylu ciekawych zajęć poza ZHP – dodaje Druh Radek.

Nowi członkowie w drużynie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *