Nowe władze związku i nowa strategia

Dobiegł końca 40. Zjazd ZHP, podczas którego zostały wybrane nowe władze związku oraz wytyczono nową Strategię na lata 2018-2025. Po 10 latach pełnienia funkcji Naczelniczki ZHP przez hm. Małgorzatę Sinicę ster na kolejne 4 lata nad związkiem objęła hm. Anna Nowosad. Zjazd dokonał także wyboru Przewodniczącego ZHP, na funkcji którego pozostał ubiegający się ponownie hm. Dariusz Supeł. Co jeszcze przyniosły 4 dni debatowania w Warszawie?

Nowe władze ZHP

40. Zjazd ZHP rozpoczął się w czwartek w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego w Warszawie i potrwał do niedzieli. W trakcie tych czterech dni Zjazd wybrał ośmioosobowy skład Głównej Kwatery, trzydziestoosobowy skład Rady Naczelnej, jedenastu członków Naczelnego Sądu Harcerskiego oraz dziesięcioosobowy skład Centralnej Komisji Rewizyjnej.

Poza członkami władz naczelnych Zjazd przyjął 15 uchwał, w tym o 60-leciu Nieprzetartego Szlaku, ochronie tożsamości, a także nieruchomości w ZHP i działalności gospodarczej. Została przyjęta również uchwała o wsparciu szczepów, hufców i kadry programowej. Dokładna lista przyjętych uchwał zostanie niedługo opublikowana na stronie zhp.pl.

Naczelniczka ZHP

hm. Anna Nowosad wywodzi się z Hufca Warszawa-Ochota, w którym rozpoczęła swoją harcerską drogę w 1989 roku. Przez 5 lat była komendantką tego hufca. Jako zastępczyni komendantki Chorągwi Stołecznej, odpowiada za relacje i współpracę z 26 hufcami chorągwi. Na poziomie krajowym, współtworzy kursy harcmistrzowskie “Cogito” oraz jest członkinią komend Zlotu ZHP Gdańsk 2018, gdzie odpowiada za pracę z komendami gniazd chorągwianych. W latach 2010-2013 była członkinią rady chorągwi, w latach 2005-2007 w Głównej Kwaterze ZHP, gdzie odpowiadała za sprawy zagraniczne.

Prywatnie pracuje jako dyrektor prawny w firmie zajmującej się dostarczaniem rozwiązań samoobsługowych służących usprawnieniu procesów sprzedaży i obsługi klientów.

Tekst o Naczelniczce pochodzi ze strony zhp.pl.

Nowe władze związku i nowa strategia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *