Misja ratunkowa na Midgaardzie

Midgaard – planeta zamieszkana przez gatunek podobny do ludzi z drobnymi różnicami, takimi jak ilość zębów czy wielkość tęczówki. To właśnie na tą planetę udała się ekipa badawcza z Ziemi i to właśnie tam zostali wysłani członkowie Wichru, aby przeprowadzić misję ratunkową. Tak właśnie przedstawiał się zarys fabuły zapożyczonej z książek Jarosława Grzędowicza i wykorzystanej na potrzeby przeprowadzenia Sesji Gry Fabularnej.

Misja ratunkowa na Midgaardzie

Sesja RPG

Na ostatniej majowej zbiórce członkowie drużyny wędrowniczej zostali rzuceni w średniowieczny świat pełen magii nawiązujący do powieści „Pan Lodowego Ogrodu”, z tą różnicą, że do sesji rpg wykorzystano mapę terenu z gry „Robin Hood” wydawnictwa Sfera oraz słowiański bestiariusz. Przed rozpoczęciem przygody każdy z wędrowników otrzymał kartę postaci, na której mógł nanieść rozdysponowaną liczbę punktów, a także wybrać rasę, płeć i naturę.

W zależności od dokonanych wyborów graczom przysługiwały dodatkowe punkty, które mogli rozdysponować w swoich atrybutach, czy podzielonych na talenty, umiejętności i wiedzę zdolnościach. Kiedy już przygotowania dobiegły końca Mistrz Gry wprowadził graczy w fabułę i przedstawił czekające na nich zadanie. Rozgrywka mogła się rozpocząć.

Misja rozpoczęta

Pierwsze kłopoty pojawiły się już przy lądowaniu na powierzchni planety, kiedy to z powodu zbyt słabej wytrzymałości część ekipy była zmuszona do dalszego marszu co przełożyło się na ich zdrowie. To jednak nic w porównaniu z przeprawą przez rzekę po zwalonej głodzie. Nie każdy z graczy miał postać na tyle zwinną, aby bezpiecznie się przedostać na drugą stronę. Nie zabrakło jednak talentu cwaniactwa, aby wspiąć się po skąpanych i kurczowo trzymających kłody kompanach.

Pierwsza część przygody zakończyła się przy stacji badawczej Midgaard, gdzie nie odnaleziono niestety laborantów, ale wykazując się umiejętnością logicznego myślenia rozwiązano łamigłówkę w celu otwarcia tajemniczego zamka, a także oswojenia Zmory za sprawą uroku osobistego, co zaowocowało kilkoma dodatkowymi punktami do tej umiejętności.

Przygoda trwa nadal…

Misja ratunkowa na Midgaardzie
Misja ratunkowa na Midgaardzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *