Marzycielska Poczta

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która narodziła się w 2009 roku i jest prowadzona wyłącznie przez wolontariuszy. Akcja polega na przesyłaniu listów i kartek do ciężko chorych dzieci, których profile są publikowane na portalu marzycielskapoczta.pl. W ramach realizacji cyklu sprawnościowego „Pocztowiec” członkowie gromady włączyli się w tym roku do pomocy i przesłali szczepowe pocztówki.

Napisz list do chorego dziecka

Wtorkowa zbiórka, 21 marca, rozpoczęła się od obrzędowego powitania przybyłych zuchów oraz gawędy, w trakcie której Druh Drużynowy opowiedział szopom o chorej dziewczynce, która kochała dostawać listy i kartki, będące jej oknem na świat. Nakreślona została również idea Marzycielskiej Poczty, po czym poprzez zabawę „1,2,3,5”, członkowie gromady zostali podzieleni na grupy i otrzymali koperty zawierające szczepowe pocztówki i znaczki poczty harcerskiej. Każdy z zuchów mógł wypełnić swoją kartkę, czy to za sprawą rysunku, czy składając życzenia powrotu do zdrowia. Tak przygotowane pocztówki trafiły do zaadresowanych kopert i zostały przesłane do uczestników akcji.

Marzycielska Poczta

Wyjątkowe hobby

Tego dnia zuchy miały również możliwość zapoznać się z bardzo wyjątkowym hobby, polegającym na kolekcjonowaniu wszelkiego rodzaju walorów pocztowych, a głównie znaczków. Tym hobby jest oczywiście filatelistyka. Dzięki uprzejmości taty Natalki, członkowie gromady zagłębili się w tajemniczy świat znaczków pocztowych przeglądając stary klaser. Dla szopów nie stanowiły nawet problemu słowa zapisane w cyrulicy 🙂 Na zbiórce nie mogło także zabraknąć zabaw w zbijaka, rekina czy musztry zuchowej. Całość zakończył słodki poczęstunek i zadanie międzyzbiórkowe – dostarczenie rodzicom zaadresowanych przez zuchy kopert z wiadomością od Komendantki Szczepu

Filatelistyka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *