Krzyżacy, czyli na polach Grunwaldu

Już jutro oficjalnie rozpoczynają się ferie zimowe, co oznacza że we wtorek zuchy uczestniczyły w ostatniej w tym miesiącu zbiórce. Korzystając z jednej ze świetlic członkowie gromady przenieśli się na kilkanaście minut na pola Grunwaldu za sprawą dramatu historycznego „Krzyżacy” z 1960 roku. Zapraszamy zatem na kolejną relację z cyklu sprawnościowego poświęconego Bitwie Pod Grunwaldem.

Szklany ekran

Ostatnia w tym miesiącu zbiórka, 23 stycznia, rozpoczęła się od przywitania wszystkich zuchów i wprowadzenia do filmu „Krzyżacy” Kadra pokrótce opowiedziała o samej produkcji i sposobie kręcenia filmów batalistycznych w tamtych czasach, po czym rozpoczęła seans skupiający się na ok. 17 minutach samej bitwy z Zakonem Krzyżackim – od momentu otrzymania dwóch nagich mieczy, do śmierci Wielkiego Mistrza. Zadaniem członków gromady było zapamiętanie jednej wybranej przez siebie sceny, która została wykorzystana w kolejnej części zbiórki.

Po zakończeniu seansu wywiązała się dyskusja m.in. o wilczych dołach, zdobyciu chorągwi przez rycerzy krzyżackich czy uzbrojeniu koni oraz samych rycerzy. Zaraz po dyskusji zuchy otrzymały specjalnie przygotowane kartki, na których widnieli rycerze zakonu oglądający z góry przebieg bitwy. Zadaniem zuchów było narysowanie jednej ze scen, które zobaczyli we fragmencie filmu i napisanie komentarza w dymku jednego z krzyżaków.

Kolejna część zbiórki odbyła się już na holu, gdzie co tydzień spotykają się członkowie gromady. Ta część poświęcona była przede wszystkim zabawie – jako wprowadzeniu do ferii zimowych – poczynając od zbijaka, a kończąc na wizycie u fryzjera. Również w tej części jeden z zuchów – Zuzia, udała się na poszukiwania ukrytej gdzieś w szkole chusty.

Ostatnia styczniowa zbiórka zakończyła się utworzeniem kręgu rady i życzeniami bezpiecznego spędzenia ferii. Zbliżamy się powoli do zakończenia kolejnego cyklu sprawnościowego, a zarazem pierwszego w tym roku kalendarzowym.

Krzyżacy, czyli na polach Grunwaldu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *