Kolejne urodziny Drużyny za nami

Minął kolejny rok odkąd 6 lat temu kadra szczepu zdecydowała o powołaniu nowej jednostki, która tym razem miała być koedukacyjna i skupić się wyłącznie na pionie harcerskim. Był to jeden z pierwszym kroków, zaraz po założeniu pół roku wcześniej Szczwanych Szopów w kierunku odbudowy jednego z najstarszych jaworznickich środowisk związanych ze Szkołą Podstawową nr 6. Tym razem członkowie drużyny spotkali się w Klubie Niko w Byczynie.

Turniej i powołania

Na dwa dni przed 11 Listopada harcerze i harcerki z 3 Jaworznickiej Drużyny Harcerskiej Wyż zebrali się w celu uczczenia 6 urodzin drużyny. Na zaproszenie kadry drużyny odpowiedziało aż 25 członków, którzy na miejscu zostali podzieleni na trzy patrole. Pierwszym z punktów dwudniowych uroczystości był teleturniej wymagający zarówno wiedzy odnośnie historii jednostki, jak i zgrania powstałych ekip.

Wśród konkurencji, w których wzięły udział Niedźwiedzie znalazły się m.in. kalambury z wykorzystaniem tabletu graficznego, przekazywanie plotki w patrolu, licytacja na wymienienie jak największej liczby okrzyków, nazwisk osób z kadry szczepu i wersów piosenki, a także oszacowanie przybliżonej liczebności harcerek w jaworznickim hufcu. Zwycięzcy turnieju otrzymali drobne upominki.

Kolejna część wieczoru została poświęcona na apel drużyny, w którym wzięli również udział członkowie Wichru. Najważniejszą częścią było powołanie nowych zastępów oraz mianowanie zastępowych i podzastępowych. Tym samym drużyna oficjalnie liczy pięć zastępów, w tym trzy harcerskie: Czarne Róże, Poszukiwaczki Przygód i Ignis oraz dwa starszoharcerskie: Czarne Cienie i Orlęta. Po odczytaniu rozkazu członkowie drużyny mieli możliwość, aby złożyć życzenia trójce solenizantów, którzy dzięki pomocy męskiej części Wichru mogli podziwiać sufit z bliższej odległości.

Zanim rozdano urodzinowe ciasto członkowie drużyny wzięli udział w kominku, podczas którego każdy miał okazję opowiedzieć o jednej z niezapomnianych przygód w szeregach Wyżu. Od opowieści z kursu zastępowych, czy grze przygotowanej na Przyrzeczenie obecnego już członka Wichru, po wspomnienia z tegorocznego obozu, ryszkowego namiotu dh Maćka i biwaku drużyny w Parku Śląskim – Niedźwiedzie miały okazję zarówno do radości, jak i do łez wzruszenia.

Kolejne urodziny Drużyny za nami
Kolejne urodziny Drużyny za nami
Kolejne urodziny Drużyny za nami
Kolejne urodziny Drużyny za nami

Gra z Bykiem

Po śniadaniu i wstępnych porządkach zastępy udały się na grę terenową przygotowaną i obstawioną przez harcerzy i harcerki z Wichru. Wśród punktów na trasie można wyróżnić poszukiwanie liści określonych drzew, dopasowanie śladów zwierząt, wyznaczanie azymutu, nauka alfabetu morse’a i ośmiu węzłów, rozstawienie namiotu czy udzielenie pomocy na punkcie medycznym. Wszystkie zastępy ukończyły grę w przewidzianym czasie, co pozwoliło już po 13 zasiąść do obiadu i rozpocząć sprzątanie przed powrotem do domów.

Dwudniowe urodziny były również okazją na wprowadzenie ostatnich poprawek w zadaniach zespołowych i projektach starszoharcerskich, a przede wszystkich do organizacji Przyrzeczenia Harcerskiego i chustowania. Serdecznie gratulujemy Druhnie Emilii, która otrzymała swoją chustę drużyny, a także druhnie Oliwii, która wśród blasku płomieni powtórzyła za Druhną Komendant Rotę Przyrzeczenia.

Kadra 3 Jaworznickiej Drużyny Harcerskiej Wyż oraz instruktorzy szczepu pragną serdecznie podziękować wszystkim przyjaciołom i rodzicom, którzy wsparli organizację tegorocznych urodzin drużyny.

Kolejne urodziny Drużyny za nami
Kolejne urodziny Drużyny za nami
Kolejne urodziny Drużyny za nami
Kolejne urodziny Drużyny za nami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *