Junk Team tropi niedźwiedzie

Pierwsze kroki w wyniszczonym piaszczystym świecie członkowie drużyny zakończyli na zdobywaniu niezbędnego do przetrwania ekwipunku. Tym razem musieli zmierzyć się nie tylko z czyhającą watahą, ale również z polującymi na poszukiwaczy wyrzutkami społeczeństwa – Junk Team. Czy tropieni i okradani uczestnicy gry fabularnej zdołali przetrwać do samego końca? Przekonaj się sam.

Safe ZONE 2.0

Drugie spotkanie z grą fabularną zyskało kilka dodatkowych zasad i utrudnień dla członków drużyny. Przede wszystkim wprowadzono wirtualną ekipę Junk Team, która wykorzystując rzut kością udawała się do wylosowanej lokacji. Jeżeli któraś z ekip znajdywała się w tym miejscu dochodziło do pojedynku, co w efekcie powodowało utratę części ekwipunku lub po odpowiednim przekonaniu Mistrza Gry i wykonaniu Testu Szczęścia zdobyciu dodatkowych fantów.

Kolejną nowością było wprowadzenie poziomu wykrywalności ekipy. Rozpalenie ogniska, nieostrożne przeszukiwanie pomieszczeń powodujące w efekcie hałas, wystrzał z broni, spotkanie watahy – każde z tych zdarzeń skutkowało pojawieniem się Junk Team podczas nocnego popasu i grabież losowo wybranych przedmiotów. Tak oto rozpoczęła się kolejna próba przetrwania w postapokaliptycznym świecie jutra.

Junk Team tropi niedźwiedzie

Kontynuacja

Druga i ostatnia część gry rozpoczęła się od 5 tury, w której to ekipy wybierały nowe lokalizacje lub decydowały się pozostać w dotychczasowych miejscach, aby je ponownie przeszukać. Już za pierwszym razem jedna z ekip spotkała Junk Team, ale wyszła z tego obronną ręką, czego nie można powiedzieć o nocnej napaści. Na szczęście straty można było szybko uzupełnić w kolejnej turze podczas dnia targowego w Safe Zone.

Kilka kolejnych tur pozwoliło wysunąć się na prowadzenie jednej z drużyn poszukiwaczy, którzy po przeliczeniu zebranego ekwipunku osiągnęli pułap ponad 800-set monet. W nagrodę kadra przygotowała dla nich coś słodkiego.

Tak zakończyło się drugie podejście do gry fabularnej przygotowanej przez Druha Janka przy współpracy z HKG Gildia.

Junk Team tropi niedźwiedzie
Junk Team tropi niedźwiedzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *