PRZYGODA czeka za rogiem

Wyrusz razem z nami na obóz i przeżyj niezapomniane wakacje.

Trzy fabuły na obozie

Tym razem przygotowaliśmy trzy osobne fabuły dla członków szczepu. Szczegóły poniżej:

Młodzi Trenerzy Pokemon

Podczas obozu cofniemy się do lat 90-tych i jednej z najsłynniejszych bajek tamtego okresu - POKEMONÓW. Razem z Ashem i jego przyjaciółmi przeżyjemy niezapomniane przygody zdobywając Odznaki i wspinając się na kolejne szczeble Ligi Pokemon. Nie zabraknie również potyczek ze słynnym Zespołem R, który zawsze błyszczy :) Przez dwa tygodnie zuchy będą poznawać tajniki przyrody, zwierząt, ekologii oraz rozwijając sprawność fizyczną i psychiczną w celu zostania niezwyciężonym Trenerem Pokemonów - oczywiście beż użycia popularnej aplikacji na telefon.

Spakuj więc plecak, odbierz od Profesora Oaka Pokedex i wyrusz z nami w poszukiwaniu przygody!

Leśne Plemiona

Chcesz nauczyć się budować szałas w lesie? Zrobić własny amulet i instrument muzyczny? Zafarbować tkaniny naturalnymi barwnikami? Weź udział w tegorocznym obozie szczepu i zanurz się w leśnym świecie. Sam zagotujesz wodę we własnoręcznie zbudowanej kuchni polowej i zrobisz harcerskie grzanki, ciasto Bi-Pi, a także jajko w kartoflu. Jednak to nie wszystko. Wystrugasz własną łyżkę, zrobisz dzidę oraz rzymską procę, a wszystko w klimacie fantastyki wśród leśnych elfów, krasnoludów czy czarodziejów.

Po obozie otrzymasz m.in. Odznake Granatowego Leśnego Wampum! Zdobądź się na odwagę i wstąp w szeregi Leśnych Plemion na tegorocznym obozie szczepu.

Obozowe wyzwanie

Najstarszym uczestnikom obozowe dni upłyną w myśl idei wędrowniczej. Podczas dwóch tygodni zetkną się z nowymi wyzwaniami, zaplanują wspólną wyprawę, przesuną swoje ograniczenia..., słowem - wezmą swój los we własne ręce - jak na wędrowników przystało. Zapoznają się zarówno ze specjalnością techniczną wykonując własne drewniane modele 3D przy pomocy elektronarzędzi jak i specjalnością wodną czy lotniczą, a wszystko pod okiem wykwalifikowanej kadry szczepu.

Zdobnictwo z wykorzystaniem wypalarek do drewna, skomplikowane konstrukcje oraz wypoczynek zdala od cywilizacji. Najstarsi członkowie szczepu wezmą swój los we własne ręce - jak na wędrowników przystało.

Kontakt

Agata Lach (604 135 446)
Radosław Kałuża (781 136 758)
Izabela Tutaj (730 605 797)
Wojciech Dudek (536 476 076)

Adres ośrodka

OSW Amonit,
ul. Spacerowa 1b Przyłubsko
42-425 Kroczyce
Woj. Śląskie, Powiat Zawierciański

Nurtujące pytania przed wyjazdem na obóz

Wychodząc naprzeciw rodzicom i opiekunom przed wysłaniem zuchów i harcerzy na obóz, odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania oraz staramy się sami rozwiać wszystkie wątpliwości.

Tegoroczny obóz kosztuje 1 tys. zł / os. Obowiązkowo min. 300 zł należy wpłacić do 1 maja 2018 roku. Można oczywiście wpłacić już całość kwoty. Osteteczny termin wpłaty pozostałej części kwoty upływa 15 czerwca 2018 roku.

Dane do wpłat
ZHP Chorągiew Śląska Hufiec Jaworzno 43-600 Jaworzno, ul. Wincentego Muchy 2

Bank Pekao S.A. 23 1240 1356 1111 0010 6472 5726

Tytuł: Siamoszyce + imię i nazwisko uczestnika oraz dane do faktury

Np.: Siamoszyce, Alicja Kałuża, Radosław Kałuża ul. Kałużna 13/13 43-600 Kałużno
1 lipca (niedziela) spotykamy się o godz. 10:30 za Galerią GALENA (parking od ul. Rzemieślniczej), skąd autokar zabierze uczestników obozu prostu na OSW Amonit. Powrót nastąpi 15 lipca (niedziela) ok. godz. 12:00. Dokładniejsza godzina zostanie przesłana sms'em.
Kadra ustaliła godziny, w których rodzice mogą kontaktować się z dziećmi. Jest to pora poobiednia, kiedy uczestnik nie bierzez udziału w przygotowanych zajęciach. Wystarczy zadzwonić na jeden z podanych numerów członków kadry, aby porozmawiać z synem lub córką. Kadra oczywiście ma przy sobie telefony przez cały czas.
Właściciel OSW Amonit zapewnia opiekę medyczną 24h na dobę. Gabinet personelu metydznego znajduje się na terenie ośrodka. Kadra zgłasza wszelkie urazy, jak i pilnuje aby dzieci zażywające regulanie leki nie zapominały o nich.
Oczywiście. Kadra obozu przewidziała taką możliwość i zaprasza do przyjazdu 8 lipca na zaplanowane atrakcje dla rodziców. Aby tymczasowo zabrać dziecko na wycieczkę tego dnia należy wypełnić odpowiednie dokumenty w kadrówce. Należy również poinformować kadrę o przywiezieniu z powrotem dziecka.
Jak najbardziej! Adres ośrodka jest podany w zakładce O OBOZIE.
Kieszonkowe, od 50 zł do 150 zł, najlepiej w 10 złotówkach, można przekazać w podpisanych kopertach kadrze obozu (z informacją ile max. można wypłacić dziennie lub w czasie wycieczki). Przewidujemy 1-2 wycieczki i kilka odwiedzin oddalonego o 30 minut drogi sklepiku spożywczego.
Wszystkie leki zapakowane w podpisaną imieniem i nazwiskiem kosmetyczkę lub ostatecznie w reklamówkę, wraz z wykazem leków i wytycznymi odnośnie dawkowania, należy przekazać kadrze obozu przy autokarze. Całość trafia do gabinetu opieki medycznej gdzie będą dawkowane uczestnikom według dołączonych wskazań.
Osobiście odradzamy, ponieważ program obozu został przygotowany tak aby zapewnić wiele atrakcji naszym zuchom i harcerzom. Dodatkowo organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za zgubione lub uszkodzone urządzenia zabrane przez uczestników.

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Amonit

Teren ośrodka o powierzchni ok. 2 ha jest zlokalizowany w suchym sosnowym lesie w odległości 500 m od wsi Siamoszyce. Na terenie ośrodka znajdują się: świetlica w budynku, kuchnia w budynku wraz ze stołówką, budynek lekarski, budynek WC i natrysków, boisko betonowe do koszykówki i siatkówki, strzelnica do broni pneumatycznej, możliwość strzelania z łuków, internet bezprzewodowy, wydzielone miejsce pod ognisko. W pobliżu przyrodnicza ścieżka edukacyjna zbudowana przez ZHP Hufiec Ziemi Myszkowskiej. Ośrodek jest ogrodzony i oświetlony latarniami.


Copyright © VI Szczep Harcerski "Chwaty"
Template By WowThemes.Net