Gromada szóstkami stoi

Na jednej z marcowych zbiórek gromady zostały powołane nowe „szóstki” wraz z „szóstkowymi” stojącymi na czele swoich małych grup rówieśniczych. Obecnie w gromadzie funkcjonuje 5 szóstek zrzeszając łącznie 28 członków Szczwanych Szopów, co jest powrotem do roku 2016, kiedy to gromada liczyła prawie 30 zuchów. Mianowani szóstkowi otrzymali krokiewki 27 marca.

Nowe nazwy szóstek

Tydzień przed apelem w gromadzie i powołaniem na funkcję zuchów oraz nowych szóstek członkowie gromady mieli za zadanie opracować obrzędowość swoich małych grup. Na początku kadra po wcześniejszym przeanalizowaniu i miesięcznych obserwacjach zdecydowała, które z zuchów posiadają niezbędne predyspozycje do kierowania i odpowiadania za poczynania swojej szóstki. Zaraz po tym kolejne zuchy były przydzielane do poszczególnych przyszłych szóstkowych, co w efekcie pozwoliło utworzyć pięć grup.


Wypowiedź

Wybór nowych szóstkowych nigdy nie jest łatwym zadaniem dla kadry. Zwykle obserwujemy zachowanie każdego z zuchów, aby ocenić nie tylko ich zaangażowanie w samą zbiórkę, ale przede wszystkim chęć pomocy innym zuchom, zdolności przekonywania do swoich pomysłów, a także systematyczność uczęszczania na zbiórki – mówi phm. Radosław Kałuża, drużynowy gromady. – Tym razem ilość członków pozwoliła nam na utworzenie trzech żeńskich i dwóch męskich szóstek, które w niedługim czasie przystąpią do wewnętrznego współzawodnictwa – dodaje Drużynowy Szopów.


Pierwszym z zadań jakie czekało na zuchy było opracowanie obrzędowości, w tym wymyślenie nazwy szóstki oraz symbolu. Kadra jednak poprosiła, aby wszystkie nazwy nawiązywały albo do lasu albo ogólnie do przyrody. Efekt był zaskakujący, ponieważ już po kilku minutach powstały Sprytne Pandusie, Wilczące Liski, Banda Niezwyciężonych Wilków, Wilcza Szóstka oraz Atomowe Chomiki. Pozostało zatem tylko opracowanie symboli.

Gromada szóstkami stoi
Gromada szóstkami stoi

Apel Gromady

Na kolejnej zbiórce został zorganizowany apel gromady, w takcie którego każdy z przyszłych szóstkowych ustawił i zameldował swoją szóstkę Druhowi Wiktorowi po zuchowemu. Zaraz potem został odczytany rozkaz Drużynowego. Tym sposobem na czele Sprytnych Panduś stanął Zuch Gospodarny Natalia S., Bandę Niezwyciężonych Wilczków objął Zuch Gospodarny Mateusz T., Wilczą Szóstkę pod opiekę otrzymał Zuch Antek P., Wilczące Listki przejął Zuch Gospodarny Alicja S. natomiast Atomowe Chomiki zawędrowały do Zucha Sprawnego Poli K.

Podczas apelu zostały również wręczone gwiazdki zuchowe i złożona najważniejsza w życiu członka gromady Obietnica Zucha. Pierwszą gwiazdkę i miano zucha ochoczego otrzymali Zuzia B., Uliana B. oraz Michał S. Drugą gwiazdkę i miano zucha sprawnego Maja K. i Pola K., natomiast trzecią gwiazdkę wraz z mianem zucha gospodarnego Alicja S., Natalia S. i Mateusz T.

Do Obietnicy Zucha w tym dniu przystąpił młodszy brat szóstkowej Alicji – Aleksander S. Wszystkim zuchom gratulujemy niesamowitych osiągnięć, a szóstkowym życzymy samych pozytywnych przeżyć ze swoją szóstką.

Gromada szóstkami stoi
Gromada szóstkami stoi
Gromada szóstkami stoi
Gromada szóstkami stoi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *