Gala DMB Hufca Jaworzno

W ostatni poniedziałek lutego odbyła się Gala z okazji Dnia Myśli Braterskiej dla członków Hufca ZHP Jaworzno. Uroczystość odbyła się w Teatrze Sztuk w Jaworznie, w godzinach od 17:00 do 19:00. Organizatorzy gali, II Pogodny Szczep „Tormenta” i Hufiec Jaworzno, przygotowali dla uczestników konkurs wiedzy oraz prezentację działań jaworznickich harcerzy na rzecz społeczności lokalnej.

Turniej wiedzy

Spotkanie rozpoczęło przywitanie gości, z Komendantką Hufca na czele, po czym organizatorzy zaprosili po dwie osoby z każdej jednostki do udziału w konkursie wiedzy na temat harcerstwa i skautingu. Stopień trudności pytań został podzielony na piony metodyczne. – Pragnę podziękować uczestnikom turnieju z naszego szczepu, którzy mogli sprawdzić swoją wiedzę – mówi phm. Agata Lach, Komendantka Szczepu. – Zarówno członkowie Wyżu, Emilia i Julia, jak i członkowie Gromu, Wiktor i Bartek, świetnie sobie poradzili. Największe brawa należą się jednak reprezentantom Szczwanych Szopów, Oli i Waleriemu, którzy ustąpili przeciwnikom dopiero na trzecim pytaniu dogrywki – dodaje Komendantka Szczepu.

Współzawodnictwo

W trakcie tegorocznej gali zostały również wręczone Liście Dębu, a także podkładki podharcmistrzowskie i sznury funkcyjne mianowanym członkom jaworznickiego hufca. Dodatkowo Zespół Programowy zaprezentował aktualną punktację współzawodnictwa wszystkich pionów, w ramach którego jednostki zdobywają harce wymieniane później na materiały programowe. Największą liczbę zdobytych harców w pionie zuchowych otrzymała 13 GJGZ „Szczwane Szopy”. Również starszym chwatom udało się zdobyć dużą liczbę punktów. Członkowie 3 JDH „Wyż” uzyskali trzeci wynik wśród jednostek pionu harcerskiego, natomiast harcerze i harcerki z 19 JDSH „Grom” drugi wynik wśród jednostek pionu starszoharcerskiego.

Gala DMB Hufca Jaworzno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *