Festyn Rodzinny na Długoszynie

Festyn Rodzinny organizowany w Parku na Długoszynie już na stałe wpisał się w roczny kalendarz wydarzeń kulturalnych ciesząc się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców dzielnicy. Nie inaczej było tym razem. W minioną sobotę, 8 lipca, jaworznianie mogli wziąć udział w szeregu atrakcji i konkursów, nad którymi czuwał główny organizator festynu – Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Jaworzna.

Festyn Rodzinny na Długoszynie

Festyn z konkursami

Pierwsi mieszkańcy dzielnicy zjawili się już przed godziną 16:00 obserwując ostatnie przygotowania. Po oficjalnym rozpoczęciu festynu ruszyły zapisy do konkurencji przeprowadzanych przez harcerzy z VI Szczepu Harcerskiego „Chwaty” im. Stefana Żeromskiego. Na indywidualnych uczestników czekały skoki na gumowych piłkach oraz na wielkiej skakance. Najlepszych zawodników nagrodzono atrakcyjnymi upominkami, które zapewnił organizator. Nie zabrakło również konkurencji dla rodzin – zmagań z wykorzystaniem trzyosobowych nart z nagrodami ufundowanymi przez Pro-Familia Med.

Konkurencje zręcznościowe to nie jedyne konkursy, w których tego dnia mogli wziąć udział najmłodsi. Pani Ewelina z Klubu Pod Skałką i Pani Marta z Domu Kultury w Szczakowej przygotowały warsztaty oraz konkursy plastyczne, a także cieszący się dużym zainteresowaniem konkurs w układaniu wielkich puzzli na czas. Oprócz pokazu wielkich baniek mydlanych czy zabaw animacyjnych mieszkańcy osiedla mogli skorzystać z oferty gastronomicznej, dmuchanego zamku, wziąć udział w pokazie sprzętu strażackiego i zabawie tanecznej, która trwała aż do ostatnich minut festynu.

Folk Rock na scenie

Miłośnicy brzmienia gitarowego również znaleźli w tym roku coś dla siebie. Na scenie tego dnia zaprezentował się folk rockowy zespół „Zdrawica”, który swoje próby organizuje w osiedlowym klubie na Długoszynie. Początki zespołu sięgają do czasów szkolnych i wspólnych występów w trakcie różnych konkursów, jednak dopiero po wzbogaceniu składu o flecistkę oraz większym zainteresowaniem kulturą słowiańską, zespół zaczął tworzyć muzykę folk rockową. – Ten gatunek muzyki idealnie łączy charaktery wszystkich członków zespołu – mówi Magdalena Kozub, gitarzyska Zdrawicy. Występ młodych jaworznian nagrodzono gromkimi oklaskami.

W imieniu Komendanta Szczepu dziękujemy za zaangażowanie dh Agacie i dh Kamilowi, a także Drużynowemu Szopów.

Festyn Rodzinny na Długoszynie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *