Z Dziennika Chwata. Dzień 7

Dzień siódmy. Nagłe przebudzenie za sprawą wkroczenia Skrzatów do kadrówki. Szybka pobudka młodszej kadry, wyjście na zaprawę i pakowanie. Miejsce docelowe: las. Cel: realizacja wymagań do kolejnego stopnia Leśnego Wampum. Reszta z nas, którzy zostali nie mieli mniej czasu na wylegiwanie. Szybkie sprzątanie, śniadanie i bieg do autokaru. Tym razem długo wyczekiwana wizyta na basenie z małymi przygodami lecz szczęśliwym zakończeniem. Całość dopełniło wspólne pieczenie chlebka Bi-Pi.

Dziennik Chwata, 7 lipca 2018 r.

Basen w Kroczycach

Był to pierwszy raz, jak udało się zgrać zarówno autokar jak i pogodę. Jedynym zaskoczeniem był z początku brak ratowników i wywieszona czerwona chorągiewka. Wszystko zmieniło się po 10 minutach, kiedy to trójka ratowników rozpoczęła rozkładanie swojego stanowiska, a uczestnicy zajęli z góry upatrzone miejsce leżakowania. Sama woda z początku chłodna szybko „podniosła swą temperaturę” podczas zabawy z piłką czy ucieczek na bezludną wyspę.

W drodze powrotnej nie obyło się bez wizyty w sklepie i kilku kilogramów dodatkowego obciążenia autokaru za sprawą wypchanych siatek. Zasada pozostała ta sama: jeden lód przed obiadem, reszta po obiedzie. A na obiad makaron ze szpinakiem…

Chlebek Bi-Pi

Po przerwie poobiedniej odbył się apel obozu, w trakcie którego przyznano sprawność kajakarza uczestnikom spływu. Pozostało już tylko przygotować się do wieczornych zajęć na ognisku.

Tym razem zuchy razem z harcerzami uczyli się jak przygotować chlebek Pi-Bi, natomiast sami harcerze zebrali w lesie maliny, jagody i poziomki, z których po umyciu przyrządzono kisiel. Z początku nie wszystkim udało się wyrobić odpowiednie ciasto lub dobrze owinąć nim patyk. Kiedy jednak już wszystkim udała się ta sztuka, każdy mógł skosztować świeżo upieczonego chlebka na słodko.

Kolejny dzień powoli dobiegł końca.

Z Dziennika Chwata. Dzień 7
Z Dziennika Chwata. Dzień 7
Z Dziennika Chwata. Dzień 7
Z Dziennika Chwata. Dzień 7
Z Dziennika Chwata. Dzień 7

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *