Z Dziennika Chwata. Dzień 3

Trzeci dzień. Koniec pionierki. Na to hasło czekali chyba wszyscy uczestnicy obozu. Ostatnim etapem było zawieszenie baneru szczepu nad wartownią. Ostatni dzień pionierki to również pierwszy apel podczas obozu, pierwsze zajęcia programowe i ognisko. Warte zapamiętania było również jedno z zabawniejszych Przyrzeczeń Harcerskich i chustowań, jakie miały miejsce w tym roku, ale co wydarzyło się na obozie – zostaje na obozie.

Dziennik Chwata, 3 lipca 2018 r.

Pionierka dobiegła końca. Przed obiadem ukończono punkt przeciwpożarowy, zawieszono zalaminowane regulaminy na tablicy ogłoszeń oraz rozciągnięto siatkę maskującą nad utworzonym kręgiem obozowym. Dodatkowo każdy zastęp zbudował sobie ławeczkę do miejsca wspólnych spotkań.

Z Dziennika Chwata. Dzień 3

Pierwszy Apel

Zaraz po ciszy poobiedniej odgwizdano przygotowanie do apelu. Najpierw każdy z obozowiczów zameldował się przed Z-cą Komendanta pwd. Wojciechem Dudkiem i ustawił wraz ze swoją drużyną na placu apelowym. Rozkazem Komendanta Obozu zostali mianowani na instruktorów ds. poszczególnych pionów Druhna Agata Siwek i Ćwik Wiktor Kozub, natomiast na funkcję programowca oraz oboźnego kolejno pwd. Izabela Dudek i pwd. Wojciech Dudek. Apel zakończyło odśpiewanie hymnu i wspólne zajęcia w kręgu.

W trakcie wspólnych zajęć Komendant Obozu wprowadził zuchy i harcerzy w tajniki sznurologii, aby bez problemu rozpoznawać funkcje komendanta hufca, chorągwi czy naczelniczki ZHP. W kolejnej części dnia zuchy i harcerze wzięli udział w zajęcia programowych.

Z Dziennika Chwata. Dzień 3
Z Dziennika Chwata. Dzień 3
Z Dziennika Chwata. Dzień 3

Pokemony i Leśne Wampum

Podczas swoich pierwszych zajęć Szczwane Szopy spotkały się z Profesorem Oakiem, który opowiedział im o tajemniczym świecie zamieszkanym przez Pokemony. Dodatkowo zuchy mogły zobaczyć skamielinę prehistorycznego pokemona znalezioną w pobliskiej kopalni. Zanim jednak członkowie gromady wyruszyli na poszukiwanie własnych pokemonów wzięli udział w zajęciach sportowych, w trakcie których zuchy ćwiczyły swoją celność rzutami do celu pokeballami.

Ostatnim etapem szkolenia było zapamiętanie różnych typów pokemonów przy pomocy chusty animacyjnej. W efekcie każdy z Szopów otrzymał swój własny Pokedex.

W czasie gdy zuchy uczyły się o pokemonach harcerze zostali wprowadzeni w idee Leśnego Wampum i wymagań związanych z pierwszym stopniem odznaki. Dzień zakończyło wspólne ognisko, podczas którego wybrano strażników ognia.

Dla trójki harcerzy był to szczególny wieczór. Druh Olek został oficjalnie członkiem „Wichru” i otrzymał swoją własna chustę, natomiast Druhny Karolina i Oliwia złożyły Przyrzeczenie Harcerskie.

Całej trójce składamy serdeczne gratulacje.

Z Dziennika Chwata. Dzień 3
Z Dziennika Chwata. Dzień 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *